W jaki sposób wykonać ?
Coś dla crxowych audio

Posty: 7   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
w1c10
Forumowicz
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2004-05-20, 21:10
Lokalizacja: Skwierzyna

W jaki sposób wykonać ?

przez w1c10 » 2004-07-22, 23:03

Witam. Martii podsunol mi fajny pomysl.
Zerknijcie na to:
http://w1c10.skwierzyna.com/delsol_wnetrze.bmp
Taka ladna zabudowa z tylu za siedzeniem po jednym glosniku, lacznie dwa. Bardzo mnie ciekawi w jaki sposób cos takiego wykonać, moze ktos z was ma jakies doswiadczenia z takimi przerubkami. Rozumiem, ze te plastiki co sa z tylu, te schowki trzeba usunac, to akurat nie problem. Tylko jak w to miejsce i z czego, w jaki sposob zbudowac reszte ? Ktos ma jakies pomysly ?

Avatar użytkownika
Neo
Forumowicz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2004-06-15, 19:58
Lokalizacja: Krosno

przez Neo » 2004-07-23, 00:09

Przedewszystkim dobrać głosniki które grają w małych skrzynkach (za wiele tam miejsca nie ma) skrzynki wiadomo z MDF-u 19mm lub 21mm. Wszystko ładnie obic i malina :mrgreen: ja bym jednak odsłuchał jak gra taka opcja kto wie jak to w bagazniku by nie grało (czytałem twoje posty na forum.tuning.pl) :wink:
Only Techno Music

Avatar użytkownika
martii
Forumowicz
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2004-07-16, 10:24
Lokalizacja: Sz-n

przez martii » 2004-07-23, 09:15

kto wie jak to w bagazniku by nie grało (czytałem twoje posty na forum.tuning.pl) Wink


to chyba cienko czytales

to jest zabudowa z laminatu, chyba ze masz zdolnosci i wydlubiesz sobie dlutem w pniu debu :lol:
robi sie podobnie jak to
http://www.extreme-ca.home.pl/zd.php?mode=pokaz&idkat=1&idpodkat=43

widze 2 wyjscia tniesz tylni panel zostawiajac boki i pozbywacz sie inkubatorow, pozniej dorabiasz reszte

2gie robisz caly tyl z laminatu

oczywiscie czolo wykonujesz z mdfu, jezeli ma byc plaskie zaoszczedzisz duzo czasu na uzyskaniu plaskiej powierzchni , z laminatu mozesz wymyslac ksztalty do woli

Obrazek

a tu reszta fotek

http://www.street-race.nl/index/fotos/other/15?p=1

Avatar użytkownika
w1c10
Forumowicz
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2004-05-20, 21:10
Lokalizacja: Skwierzyna

przez w1c10 » 2004-07-23, 09:45

Neo: Skrzynia do bagaznika sie takze zajelem jest to tansze rozwiazanie, prostsze i bardziej uniwersalne. Skrzynke bede mial w nastepnym tygodniu, bede wiedzial jak gra. Jednak za jakis czas z checia zrobilbym taka mala zabudowe za plecami, miejsca mozna zrobic tam sporo.Mozna to wszystko podwyzyc i skrzynka sie zrobi wieksza.
martii:Na poczatku myslalem, zeby zrobic to tak. Wywalic caly ten plastik u mnie czarny ze schowkami i w to miejsce zaprojektowac calosc z MDFu, po lewej i prawej glosnik, na srodku jak miejsce pozwoli jakas wneka, schowek czy cos w tym rodzaju. Jednak z MDFu bylo by to bardzo ciezkie i trudno by bylo dopasowac nie ktore ksztalty. Najlepiej chyba wykonac czesc z laminatu i częsc z MDFu, chociaz nie mialem nigdy doczynienia z tym laminatem ;> Ale rozumiem, ze pod wplywem temp. mozna go roznie formowac. To jest plan na przyszlosc ale juz sie zastanawiam jak to powinno wygladac, jak wykonac itp.

Avatar użytkownika
Neo
Forumowicz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2004-06-15, 19:58
Lokalizacja: Krosno

przez Neo » 2004-07-23, 10:30

w1c10, wiem, tylko ze przegroda miedzy bagażnikiem a kabiną jest dsyć pokaźna, mozna stracic na jakości odsłuchu - dudnić będzie dudnic ale nie o to przecież chodzi. :( Co do laminatu to jest to bardzo sztywny i mocny materiał, praktycznie całą zabudowe mozna nim zrobic. Mi by się podobała zabudowa w stylu "tronu" po bokach basy a miedzy nimi miekkie siedzenie dla 3 pasażera, oczywiscie nie musi miec luksusów hehe ciekawie by to wyglądało. :mrgreen:
Only Techno Music

Avatar użytkownika
w1c10
Forumowicz
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2004-05-20, 21:10
Lokalizacja: Skwierzyna

przez w1c10 » 2004-07-23, 12:27

Jezeli glosnik bedzie odpowiedni, wszystko ladnie wyliczone to nie bedzie to samo dudnienie tylko jak martii napisalem ladny, miekki, gleboki bas, ktory nie musi byc glosno zeby go bylo slychac. Wlasnie o cos mi takiego chodzi. Pomysl z 3 pasazerem ciekawy, ale nie do konca :> Bo tam tak naprawde nie ma miejsca dla 3 osoby, a i tak zgodnie z prawem nie pojezdze w 3 osoby, wole miejsce na srodku wykorzystac na jakis schowek, ktorych mi brakuje w del sol. To sa plany na przyszlosc, najpierw zrobie pewnie jakas skrzynie lub cos podobnego, zeby zobaczyc jak to sie wszystko robi. Takiego laminatu to chyba nigdy na oczy nie widzialem :> nie wiem gdzie go kupic i jak sie go formuje, aby uzyskac wybrany ksztalt. Narazie to sie ucze obslugiwac program winisd, bo bez niego nic ciekawego nie zrobie :)

Avatar użytkownika
martii
Forumowicz
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2004-07-16, 10:24
Lokalizacja: Sz-n

przez martii » 2004-07-23, 14:14

laminat to inaczej wyrob z wlokna szklanego odlewanego z formy np jak moja maska, zderzak
Obrazek

z tym jest troche roboty bo najpierw robisz kopyto, najlepiej z pianki, uzyskujesz potzreby ksztalt, odlewasz forme /oddzielacz, zelkot, mata zywica/ przygotowujesz forme i znowu odlewasz juz gotowy element

jezeli chcesz wiecej info na temat wyrobow z laminatu musialbys poganiac po moich postach na forum tuning.pl i crx

Posty: 7   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Teraz jest 2024-04-27, 12:03