DEL SOL a TUBA Bass????
Coś dla crxowych audio

Posty: 76   •   Strona 4 z 6   •   1, 2, 3, 4, 5, 6
Avatar użytkownika
Dawca44
Forumowicz
 
Posty: 2394
Dołączył(a): 2006-08-06, 12:05
Lokalizacja: Góra (SPS)

przez Dawca44 » 2011-09-25, 10:01

To gdzie robimy ustawkę, bo ja też ze wsi :D Wezmę ze sobą jakieś płasko-oczkowe 32, albo i 38 ;)
SPRZEDAM TANIO RESZTĘ CZĘŚCI Z ED9:

forum/viewtopic.php?t=45295

Avatar użytkownika
Jeff
Forumowicz
 
Posty: 392
Dołączył(a): 2011-06-26, 18:10
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez Jeff » 2011-09-25, 10:10

Moja wypowiedź może nie będzie do końca adekwatna, bo nie dotyczy solek a kupejek. W jednej mam sub w bagażniku, w drugiej wewnątrz kabiny. Rożnica w odbiorze basu jest ogromna. Przy czym warto też zaznaczyć, że kupejka nie ma blachy (ścianki) pomiędzy bagażnikiem a kabiną, a jedynie oddzielone są te przestrzenie kładzionym siedzeniem tylnej kanapy. Sub jest właśnie zamocowany na tym oparciu i siłą rzeczy dźwięk idzie "do tyłu".
jeżeli jadę, to jadę za szybko. jeżeli lecę, to lecę za nisko
http://www.youtube.com/watch?v=NTVAoD3hzRU&feature=plcp

Avatar użytkownika
pusty24
Forumowicz
 
Posty: 3487
Dołączył(a): 2006-01-13, 01:35
Lokalizacja: DUB/KRK/N.BRZESKO

przez pusty24 » 2011-09-25, 10:18

Dawca44 napisał(a):To gdzie robimy ustawkę, bo ja też ze wsi :D Wezmę ze sobą jakieś płasko-oczkowe 32, albo i 38 ;)


haha its on :ok:

a tak w temacie to czasem ciezko uwierzyc jak niektorzy są ograniczeni :cry:
jak mieszkasz na wsi to tylko remiza i cali ,tuning z tesco ;)
plasko oczkowe 32 w kontakcie z szyba calibry powoduje zamieszanie!

USŁUGI BLACHARSKO LAKIERNICZE
889969661 503499363

Avatar użytkownika
zbiknieff
Forumowicz
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2009-07-30, 00:01
Lokalizacja: Rybnik / R-wy

przez zbiknieff » 2011-09-25, 11:05

pusty24 napisał(a):jak mieszkasz na wsi to tylko remiza i cali ,tuning z tesco ;)


No chyba logiczne że gdybym nie był ze wsi to by mi nie wpadł pomysł dwóch 12" subów w bagażniku solki :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

a) conajmniej 17 pkt lansu
b) auto jest szybsze o 0,4 sek do setki
c) stwierdzone naukowo że przy wytworzeniu odpowiedniej częstotliwości o sile przekraczającej 137db w Del Solu wytwarza się pole elektromagnetyczne", które niweluje a czasami całkowicie eliminuje cieknące uszczelki dachowe !!!

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

[ Dodano: 2011-09-25, 11:08 ]
Gawend napisał(a):
Glosnik nie musi byc duzy :) i czarne rytmy mozna sluchac na mniejszych ale wcale nie slabszych a nawet mocniejszych glosnikach


Wiesz nie jestem znawcą audio i może się myle, ale z tego co czytałem to czym większa średnica głośnika tym "niżej" potrafi zejść... także na logike żadna 8" nie osiądnie tak niskich częstotliwości jak 12" ;)

[ Dodano: 2011-09-25, 11:11 ]
Miałem kiedyś magnata 38cm - nie był wcale głośny, bo nie chodzi mi o rąbanke na całej wsi, ale jak przysunął po dołach to alarmy wyły na całej długości drogi ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Gawend
Forumowicz
 
Posty: 286
Dołączył(a): 2009-01-11, 06:54
Lokalizacja: WrocławBSK

przez Gawend » 2011-09-25, 12:29

Zbignief też miałem kiedyś duzego magnata .. ale podążając za lepszym już używam czegoś innego :) mam nadzieję ze ty też ;P Wiadomo ze jak dowalisz średnicę 40 cm to bedzie niezle ruszało powietrzem ale jak kupisz naprawde dobrą 8 a nie jakiegoś chinola i bedziesz miał dobrze dobraną skrzynie do własnie takiego małego głosnika to w MAŁYM POMIESZCZENIU (auto) mozna narobić niezłego burdelu no ale napewno nierozniesie sie po całej ulicy;)

Edit:
Wcale niejest tyle roboty zeby zamontować subek w środku w solce pomiedzy fotelami ale wiadomo łatwiej wrzucić do bagaznika :P i jest niewątpliwy + napewno taki ze jak sie zapakujesz na jakiś wyjazd to suba wyciągać nie musisz ze środka bo on tam jest i nie przeszkadza w pakowaniu bagażnika a ja niestety woże w komorze bagaznika i jak jade gdzieś dalej to musze przekładać go na kanape (co przy wypadku ....) niechciałbym dostać nim w głowe ;P a w solce nieistnieje mozliwość przekładania na kanape wiec siłą rzeczy na wyjazd gdzie zabierasz parę toreb subek zostaje i pilnuje domu :) co ja sie nawypisuje :P:P
Alarmy, Centralne Zamki, Blokady Zapłonu, Czujniki Parkowania ,Radia, Głośniki, MONTAŻ SERWIS
forum/viewtopic.php?t=30961&postdays=0&postorder=asc&start=0

Avatar użytkownika
kubawyrwal
Forumowicz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2011-08-02, 10:30
Lokalizacja: Wrocław

przez kubawyrwal » 2011-09-26, 01:58

Ja zgadzam się z Jeffem - osobiście widziałem jego coupe z tubą w bagażniku zamontowaną centralnie na tylnej ścianie składanych siedzeń (CZYTAJ TROCHĘ GĄBKI OBSZYTEJ MATERIAŁEM). Sam fakt, że pojawia się przeszkoda w postaci gąbek, materiału powoduje stłumienie basu - CZYTAJ nawet jeśli mówicie tutaj, że to ma tylko wzmacniać efekt niskotonów to i tak dźwięk będzie gorszej jakości. Jeśli mówimy o solce dochodzi blacha, i czy tam są dziury czy nawet OTWORY to i tak blacha będzie rezonować, a już na pewno pochłaniać efekt.
Zbignieff jeśli chcesz sobie zamontować dwa głośniki niskotonowe (koniecznie dwa) to ostatnio widziałem na alledrogo specjalną ściankę do solki montowaną za tylne siedzenie. I w tym miejscu może mnie zrugać połowa a nawet całe forum, bo dla niektórych może to być wiejski tuning etc. etc. ale przynajmniej będzie to w budzie i zachowa efekt (oczywiście tracisz miejsce na dwie satelity), dlatego jedna centralna tuba między fotelami to najlepsze rozwiązanie a i fajnie się komponuje. Nie mogę zdzierżyć basu wydostającego się z bagandy gdzie wszystko rezonuje i traci połowę na jakości, a jak auto stoi w miejscu to słychać w akompaniamencie tablice rejestracyjna :rotfl2: . Po zamontowaniu nawet dwóch niskotonów za siedzenia po pierwsze będziesz mógł słuchać muzyki dla siebie (a nie dla przechodniów), a po drugie będziesz miał zupełnie inna głębię basu.
A co do Vincenta, i tego co napisaliście o "jego braku polotu, niewiedzy bla bla teamu wrocław" czy jak wy nas tam nazywacie to sam ma zamontowane granie i jedną tubę bodaj 20cm między fotelami - efekt miodzio. No i tablica nie lata ;) Ale przecież my się w ogóle na niczym nie znamy, jesteśmy tu bez stażu tylko po to by wszczynać niepotrzebne przepychanki tak więc montujcie tuby w bagażniku !

Zbignieff tu masz linka do tego zestawu 2x niskoton za siedzenia:

http://allegro.pl/honda-del-sol-zabudow ... 23762.html

osobiście nie ryzykowałbym na 30cm średnice, ale poszukał czegoś podobnego np 2x20

Avatar użytkownika
Jeff
Forumowicz
 
Posty: 392
Dołączył(a): 2011-06-26, 18:10
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez Jeff » 2011-09-26, 18:07

Wiesz nie jestem znawcą audio i może się myle, ale z tego co czytałem to czym większa średnica głośnika tym "niżej" potrafi zejść... także na logike żadna 8" nie osiądnie tak niskich częstotliwości jak 12" ;)

Może nie jestem specem od car audio, ale mam sporo do czynienia z muzyką (gram w zespole rockowym). Typowa basowa "paczka" do gitary basowej na ogól nie ma jednego dużego głośnika, a na ogól dwie, lub cztery mniejsze 8-ki, albo 12-tki. Takie rozwiązania spotyka się obecnie w "paczkach" z wysokiej półki. Duże, powyżej 12 tki stosuje się w lampowych piecach dużej mocy, a z takimi mocami w car-audio raczej trudno się spotkać.
jeżeli jadę, to jadę za szybko. jeżeli lecę, to lecę za nisko
http://www.youtube.com/watch?v=NTVAoD3hzRU&feature=plcp

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2011-09-26, 23:43

kubawyrwal napisał(a):Zbignieff tu masz linka do tego zestawu 2x niskoton za siedzenia:

http://allegro.pl/honda-del-sol-zabudow ... 23762.html

osobiście nie ryzykowałbym na 30cm średnice, ale poszukał czegoś podobnego np 2x20


Po 1 niestety trzeba się dużo namęczyć żeby to spasować. Po 2 nie będzie to grało bo to nie jest zamknięta skrzynia. Trzeba by do tego dorobić plecy, obliczyć objętość i dobrać odpowiednie głośniki. Po 3 takie 2 duże lochy wewnątrz solki to chyba dla murzynów z ameryki :rotfl2: Mrenias to miał w swojej solce to może się wypowiedzieć ile pracy go kosztowało włożenie tego diwajsu.

Avatar użytkownika
silversurfer
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2011-07-16, 22:30
Lokalizacja: Jarosław

przez silversurfer » 2011-09-26, 23:51

Chłopaki herezje wypisujecie co niektórzy...Jakie przeszkody w postaci gąbek, czy materiału czy dźwięku gorszej jakości, zapewne nie dla kazdego ale głosnik subniskotonowy dla normalnego słuchacza powinien stanowic uzupełnienie pasma dla systemu przedniego a z kilku wypowiedzi wynika że głosniki subniskotonowe, traktujecie jako priorytetowy zestaw swietnie nadajacy sie do odtwarzania całego pasma i słuchania muzyki w samochodzie :szok: , po co wiec inwestowac w jakikolwiek system przedni...na koncertach słuchacie muzyki, odwróceni plecami do sceny?Wielu narzeka na brak uderzenia w samochodzie i pcha sie do profanowania auta jakimis tubami czy innymi wynalazkami, które z kwestja czasu zostaja sprzedane, nic dziwnego skoro zaczyna sie od dupy strony to efekt wyglada jak wyglada, czasami warto zainwestować w dobry system przedni, wzmacniacz i porządne wytłumienie furtek, efekt bywa zadziwiajacy, a jezeli czegoś brakuje, wtedy myśleć o uzupelnieniu jakims subem.
Bzdura jest fakt, że subwoofer powinien byc umieszczony tylko i wyłacznie w kabinie, bo wtedy nie ma żadnych przeszkód do poprawnego odtwarzania, gabek, kanap, blach itp...one od zawsze były i bedą dlatego w zależnosci od gustów słuchacza i posiadanego pojazdu, jedne furki w stosunkowo prosty sposób jest nagłosnic inne niestety nie, jezeli chodzi o ilosc "bassu" w kabinach ale moim zdaniem to kwestja odpowiedniego doboru sprzetu o odpowiedniej mocy...Większość profesjonalnych a nawet hi-end'owych instalacji oparta jest na głośnikach niskotonowych w bagaznikach, ponieważ jak wyżej pisałem stanowią uzupełnienie systemów przednich a blachy czy gabki nie stanowią problemu dla czestotliwości do jakich sa "ciete", pozatym ja nie wyobrazam sobie pasazera powiedzmy, który podczas jazdy otrzymuje strzał w twarz badz w tył głowy z nawet dobrego 8" a co dopiero z 2 12" umieszczonych za fotelami, chyba że z zabudowy z allegro, z linka powyzej, tam to jest mozliwe bo w tym akurat żaden sub nie zagra, niestety bez odpowiednio wyliczonych komór dla głośnika może tylko ładnie sie prezentować.
Co do głośników to wielu zdziwiłoby się, ile jest 8", które zjadają 12" w całości i wbrew pozoram nie posiadajacych tysiecy RMS i nie potrzebujacych pieców duzej mocy...
Autorowi tematu, bez wzgledu na to gdzie umiejscowi suba, polecam, w miare możliwosci pojeżdzic i posłuchać najlepiej jakiejś 8", która nie bedzie potrzebowała dużego litrażu, sa dostepne subwoofery, które robią robotę juz w obudowach zamknietych ok 9,5 i nieco wiecej dla wentylowanych w zależnosci od rodzaju muzyki a w delsolu to bedzie napewno zaletą, poniewaz czy w kabinie czy w bagaju zawsze można znaleźc miejsce na tak mały litraż i wrzucić nawet dwie 8", zaleta jest to że bedą szybkie co daje uniwersalność w słuchaniu a w odpowiedniej budzie na brak zejścia nie bedzie mozna narzekać, jak do tego pobawić sie jeszcze troche żywicą to jest bajka...

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2011-09-27, 00:03

silversurfer, Chwała Ci za tego posta :ok: :poklony: +1 ! :)

Ja miałem w solce PowerBass S-10 25cm 275W RMS, skrzynia zrobiona przeze mnie odpowiedniego litrażu (zamknięta) w taki sposób że dalej mieścił się dach, rozpórka i 2 torby podróżne :ok: Napędząłem to słabym Blaupunktem i robiło robotę! A rejestracja nie wibrowała bo wystarczy podkleić ramkę tablicy pianką do przyklejania listew ;) (taka 2 stronna taśma). Jakby ktoś chciał to z chęcią mogę odsprzedać ten głośnik bo już ponad rok mi się kurzy na półce.

Avatar użytkownika
Dawca44
Forumowicz
 
Posty: 2394
Dołączył(a): 2006-08-06, 12:05
Lokalizacja: Góra (SPS)

przez Dawca44 » 2011-09-27, 11:15

silversurfer, podpisuję się pod Twoim postem :ok:
SPRZEDAM TANIO RESZTĘ CZĘŚCI Z ED9:

forum/viewtopic.php?t=45295

Avatar użytkownika
silversurfer
Forumowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2011-07-16, 22:30
Lokalizacja: Jarosław

przez silversurfer » 2011-09-27, 11:26

Heh, a juz myślałem że sam zostanę zlinczowany...najlepsze przykłady, że jednak mozna, z PB S-10 Sebas'a, chociaż głosnik pokazuje naprawde na co go stać jak dostaje troszke wiecej mocy z dobrego piecyka czy z Hertzem ES Dawc'y, troche z głową dobrac sprzet a na brak zejscia nie mozna narzekać, czasami dobrze dobrany i wystarowany system oparty na 8" czy 10" zamiata 12", a oszczędzamy na miejscu potrzebnym do abudowy.

Avatar użytkownika
MAX1971
Forumowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2011-05-22, 13:18
Lokalizacja: den hAAG

przez MAX1971 » 2011-09-29, 17:05

czy ktos ma zrobiome pudlo na suba do bagaznika tak zeby dach wszedl (glosnik 30cm

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

przez Vincent » 2011-09-29, 23:37

Fajnie że jest jakiś crx-owiec w nl ,chwile spędziłem w den Haag ,potem Markelo,teraz większość w Goor,utknełem na 5 mcy we wrocławiu bo muszę skończyć kilka autek i wracam -sub z takim litrażem raczej będzie stwarzał ci problemy w bagażniku.Popatrz na marktplaats jak wyglądają suby ,mogę dać namiar do Hardewijk do firmy tuningowej i coś ci poradzą :)

Avatar użytkownika
MAX1971
Forumowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2011-05-22, 13:18
Lokalizacja: den hAAG

przez MAX1971 » 2012-04-10, 18:09

to ja sie pochwale
mialem tube w bagazniku
ale za duzo wolnego czasu
maty wygluszajace przyjechaly z Polski
i sie zaczelo
:)))
projekt zabudowy srodka

http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 42734.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/15 ... 01535.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... 03401.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 42619.jpg/

  Poprzednia strona   Następna strona
Posty: 76   •   Strona 4 z 6   •   1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Teraz jest 2024-04-28, 03:51