kupię części skrzyni B16A1 lub całą skrzynię
Jak poszukujesz konkretnie czegoś do swojego Rexia...

dj-napster

Samochód: EE8 VTEC 1990

kupię części skrzyni B16A1 lub całą skrzynię

przez dj-napster » 2019-08-05, 08:39

kupię części wstecznego biegu do B16A1, skrzynia na linkę, przesuwka + synchronizatory itp. co odpowiada za wsteczny.
Cała skrzynia też wchodzi w grę ale musi być dobra cena + pewność że nie zgrzyta wsteczny.

Zgrzyta mi wsteczny prawie zawsze, nie zgrzyta nigdy jeżeli włączam wsteczny z innego biegu na wciśniętym sprzęgle.
Nie chcę części od innej skrzyni B-serii bo może nie pasować.

rademenes

Samochód: crx ee8

Re: kupię części skrzyni B16A1 lub całą skrzynię

przez rademenes » 2019-08-05, 13:41

Kolego dj napster sprawdz poziom oleju w skszyni jaj kupiłem rexa to tez miałem taki problem zmieniłem olej 2 bańki nie mineło dopiero jak 3 bańkę dokupiłem i pszelało się przez pszelewowy od tej chwili jest skrzynią cacy moze tak było u mnie a tu inny problem ale podpowiedź jest. ;)

dj-napster

Samochód: EE8 VTEC 1990

Re: kupię części skrzyni B16A1 lub całą skrzynię

przez dj-napster » 2019-08-05, 15:09

rademenes napisał(a):Kolego dj napster sprawdz poziom oleju w skszyni jaj kupiłem rexa to tez miałem taki problem zmieniłem olej 2 bańki nie mineło dopiero jak 3 bańkę dokupiłem i pszelało się przez pszelewowy od tej chwili jest skrzynią cacy moze tak było u mnie a tu inny problem ale podpowiedź jest. ;)

Po zakupie samochodu olej był zmieniony na MTF, nie pomogło.
Przed zakupem auto nie jeździło i bardzo ciężko chodziła dźwignia biegów, pewnie to jest przyczyną uszkodzenia prawdopodobnie przesuwki wstecznego. Da się wbić wsteczny ale jest zgrzyt jakbym wbijał bez sprzęgła, dlatego zawsze najpierw dowolny bieg do przodu i później dopiero na wsteczny bez puszczania sprzęgła, wtedy nie zgrzyta. Przejechałem tak 16 tys km.