Ktoś widział ktoś zna ?
Tutaj zamieszczajcie linki do ogłoszeń z internetu - może ktoś coś wie na temat danego samochodu...

Posty: 25   •   Strona 2 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez Vincent » 2016-04-05, 01:18

Nie masz racji . Ktoś jak otwiera ogłoszenie za 6.5 k za CRX-a , to ma nadzieję że trafi okazję . Taka opcja nie istnieje . W mojej solce założyłem koła i kpl kosztował 5.5 k myślisz że puściłbym ją za 6.5k? Nie mówię o innych "drobiazgach" . Za 6.5 kupujesz ruinę CRX-a i jak Ci się uda to może zamkniesz bilans na 30k po remontach , modach , bo to jest do zapierdalania . A jak ktoś szuka pierdopędu , to polecam golfa 4 w 1.9 tdi Prawda jest taka , że jak szukam w sensownym stanie CRX-a , otwieram ogłoszenia od 12 k . Kilka rexów już miałem i w temacie siedzę od lat.

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez kiba22 » 2016-04-05, 06:42

A ja uważam, że Ty nie masz racji. Dlaczego? Ponieważ w życiu miałem 12 samochodów, w różnych cenach, z różnych stajni. Było kilka min - a i owszem ale.. nigdy nie kupowałem za ceny z górnego przedziału i jak byś zobaczył moje dwie pralki (nikt tym też do kościoła nie jeździł, a tuby w bagażniku raczej świadczyły o szpanerskich zapędach poprzednich właścicieli, w tym jedna za klepy - wszystko ogarnąłem za grosze) i moją 323F, to zmienił byś zdanie. Znam ludzi, którzy kupili za ceny wygórowane (jak Ty byś zrobił) i wpakowali się w kupę przyjacielu. Zgodzę się, że samochód zadbany raczej będzie ceniony przez właściciela ale nie wrzucaj wszystkich do jednego wora - ja nie spodziewam się super stanu za prawie 1/2 wartości rynkowej samochodu ;) I nie podawaj przykładów ile to w samochód włożyłeś ponieważ obydwoje zdajemy sobie z tego sprawę, że te inwestycje przy sprzedaży się nie zwracają nawet w połowie więc tego typu argument jest bezsensu.
Ale od razu zaznaczam, że jest to moje zdanie, nikt zgadzać się z nim nie musi, sam też nie jestem nieomylny :D
Wyraziłem za to tylko swoją opinię :ok:

Avatar użytkownika
Wenega
Forumowicz
 
Posty: 954
Dołączył(a): 2012-05-22, 10:15
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez Wenega » 2016-04-05, 07:41

jeszcze jakiś czas temu można było trafic okazję w CRXach.. ja swojej szukałem 9 miesięcy i trafiłem, REXa z salonu PL od drugiego właściciela, za dokładnie 5450 ;) tylko że to był 2013 rok ;)


p.s.
ale i tak włożyłem w niego niewiele mniej niż napisał Vincent, choć bynajmniej nie dlatego że był ruiną :)
ED9 by Wenega
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=17&t=62748

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez kiba22 » 2016-04-05, 09:26

Raz zakupiłem Prelude V 2.2 Vtec, za niecałe 10k. Samochód zadbany, bezwypadkowy, silnik zdrowy, blacha super (zero jakiejkolwiek rdzy czy szpachli). Wsadziłem LPG i parę drobiazgów (żaden majątek, parę groszy). Po niecałym roku sprzedałem samochód za lekko ponad 12k (nie zwróciło mi się niestety to, co w niego zainwestowałem ale trudno).
Właściciel po ok. pół roku sprzedał samochód za ponad 14k... cena kosmos... a dołożył kilka naklejek :D Samochód był serią prócz stożka i LPG :) Był w dobrym stanie ale zdecydowanie nie wart przeszło 14k... To niejeden znany mi tego typu przykład więc może stąd moje uprzedzenie.
No ale już się nie wypowiadam bo zaśmiecam temat :P

Avatar użytkownika
Valus
Forumowicz
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2014-03-28, 13:52
Samochód: CRX DEL SOL

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez Valus » 2016-04-05, 09:53

Niestety w przypadku CRX części o dostęp do oryginalnych elementów np: karoserii jest coraz trudniejszy, a jakieś poliftowe potrafią kosztować już ładne sumki. Tych aut jest coraz mniej i za 10 lat remornt CRX nie będzie kosztować 20k tylko 50k :). Taka sama sytuacja spotka Del Sola, oczywiście musi minąć więcej czasu bo to młodsze auto. Jak by spojrzec na odrestaurowanie CRX'a na przestrzeni lat to jak pisał Vincent to moze tyle kosztować oczywiście pytanie na ile ktoś je odrestaurować auto, bo zapewne można zrobić to samo za 20k i bedzie wyglądać niewiele gorzej, a można zrobić perełkę :). Ja aż się boje co bedzie jak swoją Solke bede oddawać do blacharza :D.
- Co zalać?
- 10W40 :-)

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez newuser » 2016-04-05, 10:04

@kiba22 to Ty co pół roku zmieniasz samochód że miałeś ich już 12? 8)
Nie pamiętam już dobrze, ale chyba dj-napster zanim kupił swoją Pralkę, to spuszczało się nad nią pół Lublina, że najpinkniejsza, super zadbana i w ogóle ideał. Finał był taki że reperaturka z pianki montażowej była robiona. A taki był poprzedni właściciel światowy Hondziarz... Nie ma reguły na kupowanie auta- na minę zawsze możesz wejść, tylko zależy czego oczekujesz- i tutaj w 100% zgadzam się z Vincentem. Jak ktoś szuka auta w stanie "prawie idealnym" za 5-6 tys. to znajdzie takie auto- z tym że będzie ono idealne przez pół roku i tylko na pierwszy rzut oka- popyt napędzi podaż. Niestety taki mamy klimat, że jak najtaniej chcemy kupić jak najlepsze auto i stąd biorą się takie Mirki które oferują takie auta. Tak jak ostatnio było z czerwoną Preludą z Częstochowy.
Ja swojego CRXa mam ponad 6 lat- sporo zrobiłem, sporo jest do zrobienia (i chyba zawsze będzie), idealny nie jest, bo tu trochę rdzy, tu jakiś kamyk, uszczelkę miski muszę zmienić i tym podobne pierdoły, mam za to ten komfort że progi i nadkola są ori- tak jak wyjechały z fabryki i za pół roku nie odpadną. I jakby ktoś mi zaproponował za niego 7 tysięcy to szczerze jeszcze bym mu piwo postawił za dobry dowcip... Nie wierzę że zadbany CRX może kosztować 6-7 tysięcy i już nie uwierzę- to nie te czasy.
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez kiba22 » 2016-04-05, 10:29

newuser napisał(a):@kiba22 to Ty co pół roku zmieniasz samochód że miałeś ich już 12? 8)

Średnia wyszła chyba 7 miesięcy - raz to liczyłem :P

Avatar użytkownika
joker39939
Forumowicz
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2012-02-05, 09:19

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez joker39939 » 2016-04-05, 12:23

Oglądałem tego Del Sola w moim mieście i nie dałbym nawet za nie go 5400zl. Max co jest warte to 4000zł.

Avatar użytkownika
joker39939
Forumowicz
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2012-02-05, 09:19

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez joker39939 » 2016-04-05, 16:44

No może i tak jest. Poczekaj z 10-15 lat i wtedy cena wzrośnie :)

Avatar użytkownika
kiba22
Forumowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-11-02, 20:28
Lokalizacja: Chrzanów
Samochód: Del Sol D16Y8t

Re: Ktoś widział ktoś zna ?

przez kiba22 » 2016-04-06, 07:25

Mnie się zdawało, że Del Sol już powoli nabiera miano samochodu klasycznego/kultowego.
A ceny już chyba spadać nie będą. Już kilka lat temu nie chodziły po tyle samo?

  Poprzednia strona
Posty: 25   •   Strona 2 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości