Jakie pasy szelkowe?
Wszystko co zwiazane z przygotowaniem rexow
1/4 mili, kjsy i inne

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Jacques
Forumowicz
 
Posty: 585
Dołączył(a): 2006-02-17, 19:19
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX ED9 Rally

Jakie pasy szelkowe?

przez Jacques » 2012-07-16, 23:20

Hej ;)

Stoję przed drobnym dylematem, chodzi o pasy szelkowe do ED9 dla kierowcy, przód seryjne fotele (docelowo kubły), tył wydmuszka. Mój wybór padł na 4-punktowe, przykręcane do oryginalnych miejsc mocowania pasów (czyli pasy ramienne z tyłu do mocowań usuniętych pasów biodrowych pasażerów)

Jakie rozwiązanie polecacie w kwestii mocowań:

1) pasy ze standardowymi śrubami
2) pasy z karabińczykami i śrubami oczkowymi
3) pasy ze standardowymi śrubami (część biodrowa) oraz śrubami z karabińczykami (część ramienna)?

Ot, może i szczegół, ale pewnie ktoś przerabiał ten temat i wie, jakie najlepiej będzie zamontować i żeby potem dobrze się układały ;)

Gładki
Forumowicz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2009-06-18, 14:51
Lokalizacja: Szczecin

przez Gładki » 2012-07-17, 09:14

Zdecydowanie montować na śruby oczkowe! Koncówki śrub od mocowania pasów wystają pod nadwoziem, lubią korodować i się zapiekają. Jak będziesz chciał odkręcić pasy np. aby posprzątać lub wyjąć fotel to jest to droga przez mękę. Jak masz oczkowe to minuta i wsio pościągane. Pamiętaj aby dobrze przesmarować gwinty przed przykręceniem. Jeżeli kupujesz nowe pasy to jaczęściej są w kompleciecie śruby oczkowe.

Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości ;)

Pozdrawiam i powodzenia.

Avatar użytkownika
Jacques
Forumowicz
 
Posty: 585
Dołączył(a): 2006-02-17, 19:19
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX ED9 Rally

przez Jacques » 2012-07-17, 09:25

Zdecydowanie tak, dziękuję :)

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Teraz jest 2024-04-27, 20:20