D16a9 przestała palić

Posty: 5   •   Strona 1 z 1
Heniekn
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2022-04-16, 11:55
Samochód: Civic ej2

D16a9 przestała palić

przez Heniekn » 2022-04-16, 12:09

Witam.
Problem w odpaleniu D16A9 z sonda wiązka z D15b7
Strzela w kolektor wydechowy na pierwszym cylindrze od aparatu zapłonowego.
Ogólnie gdy go kupiłem normalnie dojechałem do domu ok 3km, ale się nie wkręcała się powyżej 3k obrotów.
Wymieniłem TPS i map sensor bo tak pokazywał komputer kodami błędów.
Aparat zapłonowy TD-43u
Mam drugi z D16y3 na tym nawet nie strzela w wydech.
Wtryski zmienione na wysokoomowe bo były te nisko omowe

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: D16a9 przestała palić

przez akMe » 2022-04-17, 18:49

chyba bym zaczal od diagnozy aparatu zaplonowego / kopulki / palca, wilgosci ew cewki samej w sobie.

Heniekn
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2022-04-16, 11:55
Samochód: Civic ej2

Re: D16a9 przestała palić

przez Heniekn » 2022-04-19, 18:13

akMe napisał(a):chyba bym zaczal od diagnozy aparatu zaplonowego / kopulki / palca, wilgosci ew cewki samej w sobie.

Wiązka z d15b7 obd1 nie trzeba zmieniać pinów przy aparacie jak są takie same kolory ?
I ostatnio chciała odpalić ale tylko rura wydechowa na 4 cylindrze była ciepła reszta zimna.

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: D16a9 przestała palić

przez akMe » 2022-04-22, 01:49

Czyli tak,
Masz a9 w civicu w ktorym jest wiazka obd1 i tak samo aparat zaplonowy tez jest obd1 tak? Jesli slabo podaje to zaplon masz mniej wiecej ustawiony jako tako?
Co masz na mysli, nie strzela w wydech? nie odpala poprostu?
Czy sprawdzales to co napisalem w pierwszym poscie?
Czy swiece sa mokre czy suche? Podaje paliwo? pompa odpala? Jesli pompa nie podaje to sprawdz / przelutuj przekaznik pompy paliwa, moze sa uwalone juz luty.
Jesli masz w cylindrze mokro to skup sie na podmienieniu cewki z innego aparatu bo to jest naprawde czesty problem a duzo os go olewa.
Nowa cewka tyc kosztuje 50zl, czesto nie problem jest w samej kopulce i palcu aparatu zaplonowego ale w cewce.
No i czy aby napewno kable zaplonowe sa odpowiednio poprowadzone?

Na obudowie termostatu masz przewod masowy pod srubka z lebkiem 10mm, wez to przeczysc i mam na mysli obudowe termostatu, konektor z wiazki i srubke bo tez niezle cyrki potrafia sie z tym dziac jak jest 'zasyfione'.

Heniekn
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2022-04-16, 11:55
Samochód: Civic ej2

Re: D16a9 przestała palić

przez Heniekn » 2022-04-22, 19:20

akMe napisał(a):Czyli tak,
Masz a9 w civicu w ktorym jest wiazka obd1 i tak samo aparat zaplonowy tez jest obd1 tak? Jesli slabo podaje to zaplon masz mniej wiecej ustawiony jako tako?
Co masz na mysli, nie strzela w wydech? nie odpala poprostu?
Czy sprawdzales to co napisalem w pierwszym poscie?
Czy swiece sa mokre czy suche? Podaje paliwo? pompa odpala? Jesli pompa nie podaje to sprawdz / przelutuj przekaznik pompy paliwa, moze sa uwalone juz luty.
Jesli masz w cylindrze mokro to skup sie na podmienieniu cewki z innego aparatu bo to jest naprawde czesty problem a duzo os go olewa.
Nowa cewka tyc kosztuje 50zl, czesto nie problem jest w samej kopulce i palcu aparatu zaplonowego ale w cewce.
No i czy aby napewno kable zaplonowe sa odpowiednio poprowadzone?

Na obudowie termostatu masz przewod masowy pod srubka z lebkiem 10mm, wez to przeczysc i mam na mysli obudowe termostatu, konektor z wiazki i srubke bo tez niezle cyrki potrafia sie z tym dziac jak jest 'zasyfione'.



No odpaliła, po tym jak odkreciłem świece i podlałem paliwa, zobacze jutro jak postoi troche czy problem bedzie dalej w odpalaniu. Ale wkreca sie normalnie.

Posty: 5   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Teraz jest 2024-04-27, 09:12