Wycieki płynu hamulcowego EG2

Posty: 2   •   Strona 1 z 1
SkupczonJohn
Forumowicz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2011-12-21, 13:54
Lokalizacja: Warszawa

Wycieki płynu hamulcowego EG2

przez SkupczonJohn » 2013-09-27, 16:46

Od pewnego czasu ubywa mi płynu hamulcwego z głównego zbiorbnika, w tempie około całego zbiorniczka na 2 tygodnie. Płyn, który wycieka, zbiera się pod pompą ABS. Sam zbiorniczek pompy ABS jest zapocony od góry więc wydaje mi się, że płyn z głownego zbiornika przepompowuje się do zbiornika pompy ABS i nie wraca, co skutkuje wyrzucieniem nadmiaru płynu przez odpowietrznik w korku zbiornika pompy ABS. W celu usunięcia usterki wymieniłem pompę ABS, ale na drugiej pompie jest zupełnie to samo. Wydaje mi się (nie jestem 100% pewien), że wycieki pojawiły się niedługo po tym jak zamontowałem mociejszą pompę hamulcową (1 cal z angielki). Teraz moje pytanie... Czy istnieje taka możliwość na przepompowywanie płynu z jednego zbiornika do drugiego ? Jeśli tak to czy powodem tego jest usterka pompy hamulcowej ? Czy może jednak usterka jest po stronie pompy ABS i mam pecha bo kupiłem drugą pompę z takim samym defektem ?? Ostatnia wersja chyba jest mało prawdopodobna bo na starej pompie ABS jeździłem prawie dwa lata bez żadnych wycieków, a zaczeły się one chyba dopiero po wymianie pompy hamulcowej na mocniejszą. Prosze o jakieś porady bo nie wiem totalnie co mam robić. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie...

Klapek503
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2021-10-06, 20:03
Samochód: Crx Del sol 97

Re: Wycieki płynu hamulcowego EG2

przez Klapek503 » 2023-02-27, 22:59

Trochę odkopie temat, udało Ci się rozwiązać ten problem bo dzieje mi się to samo.

Posty: 2   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Teraz jest 2024-04-27, 20:35