Przednie zawieszenie CRX 1gen

Posty: 5   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
mate
Forumowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-03-25, 23:11
Lokalizacja: Gorlice

Przednie zawieszenie CRX 1gen

przez mate » 2007-07-02, 11:24

Wiem, ze byl taki temat ale niestety fotki z niego uciekly...
Jesli ktos ma to prosze o zamieszczenie zdjecia na ktorym widac gdzie i ktorymi srubami krecic zeby obnizyc badz podwyzszyc przednie zawieszenie w 1generacji. (Utwardzic)
Aha i jesli wiecie cos na temat tych odbojow co sie zaklada na tloczyska amorkow z przpodu zeby nie dobijaly to prosze o jakies szersze info z czego podejdzie i gdzie to zalozyc ? Wyjac amora zdjac gorna oslone i ta gume zalozyc na ten wystajacy pret od gory i zlozyc spowrotem czy jakos inaczej ? Troche to zamotalem ale mysle ze jesli juz tkos to robil to to wszystko ogranie... Czekam na odpowiedz...

Avatar użytkownika
Walter
Forumowicz
 
Posty: 1160
Dołączył(a): 2004-12-30, 01:35
Lokalizacja: Gdansk

przez Walter » 2007-07-02, 21:29

Z tego co się orientuje to I gen miał drążki skrętne z przodu a więc obniżenie nie ma nic wspólnego z utwardzeniem.

Na stronie głównej masz "1st gen (Ballade)" -> "schematy i ceny" -> twoja wersja autka -> "Zawieszenie, koła i sterowanie" -> "zawieszenie przód 1 lub 2" tam masz element 13,14 jest to drążek skrętny, na końcu ma on wielowypust (ząbki) wiec jak przestawisz o jeden ząbek w odpowiednią stronę to obniżysz sobie zawieszenie :)

Tylko uważaj bo będziesz miał nadal ta samą twardość i możesz dobijać zawieszenie. Jak byś chciał twardziej to trzeba by zamienić te drążki skrętne na sztywniejsze. Jednak nikt takowych nie oferuje :nieok:

Mam nadzieje że coś rozjaśniłem

Avatar użytkownika
mate
Forumowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-03-25, 23:11
Lokalizacja: Gorlice

przez mate » 2007-07-02, 23:30

No dzieki, juz cos wiem. Mam jeszcze pytanie jak przestawic ten drazek o jeden zabek ? To sie jakos wykreca czy jak ? Naprawde nie wiem jak to zrobic...

A drugie pytanie tyczy sie dalej tych odbojow gumowych na tloczyska, zeby zawias nie dobijal... jak i z czego ?

Dzieki za odpowiedz...

Avatar użytkownika
Walter
Forumowicz
 
Posty: 1160
Dołączył(a): 2004-12-30, 01:35
Lokalizacja: Gdansk

przez Walter » 2007-07-04, 18:02

mate napisał(a): pytanie jak przestawic ten drazek o jeden zabek ? To sie jakos wykreca czy jak ? Naprawde nie wiem jak to zrobic...
To jest coś takiego jak przy mocowaniu kierownicy, ściągasz, przekręcasz o ząbek i zakładasz z powrotem. Tylko nie ma lekko bo to jest na wcisk.

Odnośnie odbojów nic nie wiem.

Avatar użytkownika
mate
Forumowicz
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-03-25, 23:11
Lokalizacja: Gorlice

przez mate » 2007-07-04, 21:05

Kurde no dalej nie wiem co mam odkrecic... z przodu tej "rurki" jest taka guma sciagam ja i tam jest taki otworek z gwintem.... a z drugiej strony tej "rurki" jest tak jakby jakas oslona... Z ktorej strony sie za to zabrac od silnika czy od tylu auta ? Dzieki...

[ Dodano: 2007-07-05, 16:40 ]
Czy przednie swoznie w 1generacji CRX sa wymienne czy trzeba wymieniac cale wahacze ?

Posty: 5   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Teraz jest 2024-04-28, 06:23