Problem z odpalaniem

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
filip1323
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2013-07-31, 21:18

Problem z odpalaniem

przez filip1323 » 2014-04-22, 19:59

Cześć. Od kilku dni mam problem z moją del solką.

Na początku powiem, że samochód przez zime prawie nie jezdził i stał w garażu.

Gdy ją odpalam, zdarza się że po 15~30 sekundach gaśnie, na chwilę przed tym falując obrotami. Jeśli tak się stanie, to po każdym następnym odpaleniu znów gaśnie, tylko znacznie szybciej, bo po powiedzmy 2 sekundach.

Dodam, że jeśli uda się utrzymać obroty tak powiedzmy minutę, to już nie ma problemu i nie zdarzy się żeby zgasła w czasie jazdy, czy na światłach.

Pompa paliwa działa. Słyszę ją za każdym razem gdy przekręcę kluczyk. Odkręcałem wężyk i wydaje mi się że podaje wystarczająco dużo paliwa, nie mierzyłem dokładnie.

Świece były zmieniane dwa miesiące temu, mierzyłem rezystację kabli WN i najdłuższy wykazuje 10 kOm, wiec zdaje się, że w normie.

Czyściłem kopułkę i aparat zapłonowy. Dodaję zdjęcie, bo aparat jest w pewien sposób uszkodzony:

Obrazek

Tulejka od sprężyny jest upalona(?), plastik jest w tym miejscu kruchy, brakująca cześć była na sprężynce.

Dodam, że nie rozpinałem i nie czyściłem żadnych kostek.

Czy któryś z forumowiczów może mi pomóc? Może mieliście taki sam problem?

[ Dodano: 2014-05-26, 15:37 ]
Okazało się że wszystkiemu winna była cewka. Uszkodzona część to właśnie ona, a element ze sprężynką to rezystor rozpraszający. Nie wiem dokładnie co się stało, ale rezystor nie był przymocowany na stałe do cewki, a tulejka upalona.

Pomogła wymiana cewki na nową, stara, poza widocznymi uszkodzeniami z zewnątrz musiała zostać uszkodzona w środku, bo przerwane zostało uzwojenie wtórne i pierwotne.

Mam nadzieję że komuś to w przyszłości pomoże, temat można zamknąć.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Teraz jest 2024-04-28, 18:04