Błąd 21 - Aktualizacja

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Vermilion
Forumowicz
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 2010-07-22, 01:18
Lokalizacja: Wałcz/Bydgoszcz

Błąd 21 - Aktualizacja

przez Vermilion » 2010-07-27, 00:06

Witam. Zakupiłem solkę i mam mały dylemat. Po zapaleniu motoru check engine zaraz gaśnie (zapali się kontrolnie razem ze wszystkimi kontrolkami ;]) , jednak podczas jazdy zdarza się, że się zapali i nie gaśnie aż do zgaszenia silnika. Zazwyczaj zapali się gdy najadę na jakąś dziurę czy coś takiego. Po zgaszeniu silnika i przekręceniu kluczyka na zapłon ponownie jednak kontrolka gaśnie i się nie zapala. Bywa tak, że zapali się zaraz po ruszeniu i najechaniu na coś, ale było też tak, że przejechałem całą trasę Poznań>Piła i się nie zajarała, droga bardzo równa i bez kolein większych. Nie jest to zależne w zasadzie od obrotów, bo bywało, że ciągnąłem ją do 7k obrotów i się nie zapaliła, a włączyła się jak miałem 2tys. obrotów i wjechałem w koleinę. Co to może być? Pod komputer podepnę się dopiero w okolicach środy/czwartku. Mechanik znajomy stwierdził, że skoro nie pali się po ponownym włączeniu zapłonu, a włącza się na koleinach, z silnikiem jako tako podczas jazdy problemów nie ma żadnych to być może jakiś styk na kablu którymś czy kostce/czujniku może na dziurach nie stykać i wtedy wywala mu błąd, a te błędy mają niby do siebie, że jak raz się zapali to nie gaśnie właśnie aż do wyłączenia zapłonu mimo, że styk na kablu/kostce/czujniku znowu będzie. Mimo wszystko radził komputer.

PS. Jak zresetować komputer w Solce? Niby może być tak, że jakiś błąd w kompie siedzi i po resecie dopiero on go wywali z pamięci.

Wybaczcie amatorskie podejście, mam sole zaledwie parę godzin, kupiłem ją z tym problemem świadomie.

EDIT:
Dziś rano np. odpaliłem sole, przejechałem ok. 30km i się nie zapaliła ani razu.
Ostatnio edytowano 2010-07-29, 00:40 przez Vermilion, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Matti5d
Forumowicz
 
Posty: 847
Dołączył(a): 2006-08-19, 17:35
Lokalizacja: SG

przez Matti5d » 2010-07-27, 11:44

Spinacz w dlon i jazda:

forum/portal.php?show=43

Avatar użytkownika
Vermilion
Forumowicz
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 2010-07-22, 01:18
Lokalizacja: Wałcz/Bydgoszcz

przez Vermilion » 2010-07-28, 15:07

Więc wpiąłem spinacz i wyskoczył błąd 21. Czyli: VTEC spool solenoid valve. Ktoś wie co z tym fantem zrobić i co dokładnie się dzieje? Dodam, że VTEC'a podczas jazdy czuć, gdy się włącza, samochód dobrze ciągnie w całym zakresie obrotów. Jak na jakimś zagranicznym forum Prelude wyczytałem, należałoby sprawdzić łączenia kabli przy cewce powietrza, bo często śniedzieją, ew. wyjąć zawór i go przeczyścić.

EDIT:
Poszperałem trochę po forum i znalazłem trochę pomocnych informacji :ok:
forum/viewtopic.php?t=39435

Odpięcie się kostki całkiem czy zasyfienie zaworu/cewki wykluczam bo tak to by się check palił cały czas, a on mi gaśnie jak zgaszę motor i zapala się bardzo różnie, raz po pół godziny jazdy w tym i dzidowania, a raz po minucie i jeździe na parkingu.

[ Dodano: 2010-08-09, 23:26 ]
Naprawione, wystarczyło styki przeczyścić i już nic się nie świeci.

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Teraz jest 2024-04-27, 19:39