cos nie tak

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
zbyniek312
Forumowicz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2012-11-26, 07:13

cos nie tak

przez zbyniek312 » 2012-12-15, 06:39

witam mam taki problem

poruszam sie crx od kilku dni i zobaczyłęm dziwna rzecz
auto na benzynie pracuje dobrze jak jest ciepły wpierdol w odcinke nie ma z tym problemu
raz miałem sytuacje że check mi sie zapalił tak przy bucie na kazdym biegu i ok 180 na blacie zapalił mi sie check (jadac na benzynie) auto pracowało normlanie zgasiłem i chcech zniknał

pytanie mam teraz takie
czy na benyzynie przy takiej przejażdzce sadał do konca moze cos zgłupiec? i wywaliło check?
sprawdze czy auto mruga cos mam silnik d16a9 nie wiem czy jest sonda lambda
zrobic moze kapitalny reset i wtedy sprawdzac?
wsumie mam 2gen gazownie w nim moze ona cos jakies bledy wrzuca do komputera..ale tak prosty lpG miałby wplyw?

Avatar użytkownika
elmer
Forumowicz
 
Posty: 547
Dołączył(a): 2008-06-11, 17:31

przez elmer » 2012-12-16, 00:09

Sprawdź błędy sterownik silnika (kody błyskowe). Wówczas będzie wiadomo co czym może być spowodowane. Opis sprawdzania błędów masz na stronie głownej forum.
ED9 --> ...

zbyniek312
Forumowicz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2012-11-26, 07:13

przez zbyniek312 » 2012-12-16, 05:33

sprawdziłem własnie mruga 11 i 17

[ Dodano: 2012-12-16, 04:45 ]
ten 17 moze jest spowodowany bo wyjmowałem licznik na chwile otatnio ..
nie wiem co z tym 11 nie rozumny jestem w tej technice
bd musiał zrobic reset sztywny z odpinaniem aku. i wtedy sprawdze czy wyjdzie cos nowego choc narazie auto dobrze jeździ po resecie sie cos moze mu pogorszy heh sam nie wiem hehe

[ Dodano: 2012-12-19, 00:47 ]
dzis posiedziłem przy crx to i owo porobiłem , zajałem sie tez tą sprawą błedów..
robiłem reset przez bezpiecznik ...nic to nie dawało, zostawiłem go z odłaczoną masą na godzine podpiąłem teraz check engine swieci sie cały czas na zegarach;/ i mruga 11 razy..
dokopałem sie do tego wszystkiego wyrwałem komputer widze ze ma potencjometr , wziąłem miernik próbowałem zmierzyć te omy ale nie wyszło mi nie bardzo ogarniam takie sprawdzanie jakies głopoty mi pokazywał ...i generalnie juz jest tylko ten jeden błąd i nie znika informacja z deski co mnie martwi. po dokopaniu sie do wiazki ktos ten zielono biały złączył z 2 bodajże tez jakimis zielonymi ..czy teraz najlepiej zmienić potencjometr ?
honde kupiłem w gazie i może to ma cos wspólnego z ową sprawą jeśli ktos by pomógł bd wdzieczny...

ps po zresetowaniu komputera nie wiem jakim cudem to auto nagle zapierdala jeżdze nim juz jakis czas nie duzy miałem wiele okazji do wyscigów ale to nie było to ...teraz ten samochód jest dziwny..zapierdala w mikrosekundach przestaje ogarniac gdzie jest osoba ktora sie ze mna brała..dzis objechałem s klase i swifta było ostro z mesiem mi uciekł ale potem go dogoniłem i przy 200 tylko mu śmignałem koło auta... czy ktos wykonuje trumny?;P pora zamowic chyba juz jeśli tak teraz bd to auto sie zbierac

[ Dodano: 2012-12-20, 00:30 ]
panowie nie wiem co zrobić bo check engine nie gaśnie..a wkurwia mnie to strasznie..ma bład 11 obroty sa wporzadku działa normalnie a nie pomaga reset chociaż zeby tej kontrolki nie bylo..wczesniej gasła i blad byl zapamietany teraz po sztywnym resecie nie chce zgasnac..co robic

[ Dodano: 2012-12-22, 06:24 ]
dobra działa juz zwalczyłem pobawiłem sie potencjometrem i nie wywala check mysle ze poniewaz nie ma lambdy to mieszanka na lpg sie rózniła od tego co komp ma bo teraz działa elegancko i nq tym i na tym

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Teraz jest 2024-04-27, 13:49