dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

Posty: 17   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-06, 23:43

Witam
Problem mój polega na tym że od kilku dni zaczęło mi coś piszczeć w silniku nie jest to żaden pasek ani jak podejrzewałem alternator. Cała rzecz polega na tym że nie mogę dokładnie zidentyfilkowac źródła dźwięku , ogólnie najbardziej słychac go na niskich obrotach a na wyższych jak by zanikał, postaram się wrzucić filmik nagrany dzisiaj może to wam podpowie co to może być bo ja nie mam pojęcia jest bardzo drażniący ten dźwięk i słychac go na każdym skrzyżowaniu nie raz nawet bardzo głośno... a do tego jeszcze myslałem że to może alternator bo obrotomierz mi coś wariuje bo jak stoję na neutralnym biedu lub jak jade z obrotami mniej więcej 1500obr/min to wskazówka leży na zerze a dopiero się podnosi jak powinien mieć około 3000obr i później bardzo szybko idzie do góry i dopiero koło 6000 zaczyna iść normalnie.... Ratujcie panowie bo szlak mnie trafi jak będę dłużej jeździł z tym piszczeniem a jedyne dźwięki jakie toleruję w aucie to albo ryk silnika albo muzyka :D A i jeszcze jedno dźwięk najbardziej słychac w okolicy kolektora ssącego tyle z diagnostyki jaką ogarnąłem do tej pory jeszcze jutro cos popatrzę ale sam już nie wiem co to może być....
fura już śmiga i jest pięknie :D

hajos798
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2016-01-31, 23:06
Samochód: CRX III D16Y8

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez hajos798 » 2016-05-07, 01:24

Miałem to samo piszczenie, wkur**ło jak cholera. U mnie to była rolka napinacza ;) może tam zajrzyj.
Kiedyś jeszcze słyszałem że ktoś miał podobny problem i winą był o dziwo olej w silniku, do tego przwlany ponad stan ;))

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-07, 12:55

oleju nie jest na pewno za dużo bo sprawdzam regularnie... a do tego zaczął jakoś dziwnie dzisiaj chodzić jak silnik boxera i lekko nim szarpie nie wiem co to, jak jest zimny jest w miarę ok wydaje mi się że nie słychać piszczenia..... a od rolki by mógł tak dziwnie chodzić ?
fura już śmiga i jest pięknie :D

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-07, 13:12

https://www.youtube.com/watch?v=BPTly-a ... e=youtu.be a tak to właśnie słychać udało mi się w końcu wrzucić ten filmik
fura już śmiga i jest pięknie :D

hajos798
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2016-01-31, 23:06
Samochód: CRX III D16Y8

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez hajos798 » 2016-05-07, 15:18

Jaki masz silnik? Przy okazji wyreguluj zawory bo chyba słysze klekot. A ten świst chyba nie wróży nic dobrego i na tyle się nie znam na tych autach żeby wiedzieć od czego to mogłoby być, ale pewnie ktoś z forum niebawem tu zajrzy i pomoże rozwiać wątpliwości ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez newuser » 2016-05-07, 16:00

Piszczy jak padnięte łożysko. Jak masz klimę/wspomaganie to zerknij, jak nie to obstawiam alternator. No i zawory faktycznie klepią :/
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-08, 19:59

jeszcze nie wiem co jest grane ale od wczoraj gorzej silnik chodzi, jutro zaraz po pracy podjade do jakiegoś mechanika żeby zerknął i się wypowiedział co to może być.... Najgorszego co się mogę spodziewać patrząc na to jak silnik dziwnie pracuje to że może uszczelka pod głowica poszła, ale 2 lata temu robiłem mu kapitalke i myślę że nie powinno nic takiego miec miejsca tym bardziej że jeżdże na co dzień spokojnie czasami raz po raz gdzieś depne ale nie tak żeby ją katować...
fura już śmiga i jest pięknie :D

hajos798
Forumowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2016-01-31, 23:06
Samochód: CRX III D16Y8

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez hajos798 » 2016-05-08, 22:06

UPG to chyba by Ci kopcił a pod korkiem olejowym miałbyś kisiel i pewnie by Ci sie przegrzewał momentalnie. Przynajmniej ja kiedyś tak miałem jak mi poszła upg w alfie, z tyłu siwy dym, kisiel pod korkiem i gotowanie.


Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
neo62
Forumowicz
 
Posty: 167
Dołączył(a): 2010-07-06, 01:54
Lokalizacja: WGM
Samochód: ED9

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez neo62 » 2016-05-09, 16:26

Jakieś łożysko pada, albo napinacza albo alternator:D

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-09, 19:31

siwo za mną nie było bo też to bacznie kontrolowałem ani kaszy na korku tez nie ma też sprawdziłem czyli UPG na szczęście odpada... Ale autko jakieś 30 min temu jak wróciłem do domu z pracy stanęło i nie chce juz odpalić.... No i zapaliła się kontrolka check engine i wyskoczył kod nr 10 (Czujnik identyfikujący 1-szy cylinder). Dzwonił tez do mnie kolega który pracuje w warsztacie samochodowym i popytał i chłopaki podejrzewają że są to wtryski no i chyba by tak było bo dzisiaj jak rano jechałem i teraz jak wracałem to co jakiś czas szarpnięcie było jak by jakis problem z dawka paliwa był, ale pompa podaje bo przy włączeniu zapłonu słychac jak pompuje... Jako że nie jestem mechanikiem a tylko lekko z zamiłowania do mojej crx interesuję się naprawami samodzielnymi to chciał bym podpytać od czego najlepiej zacząć sprawdzanie przy tym błędzie co wyskoczył czy ściągnąć wtryski i sprawdzać po kolei czy któryś nie jest wadliwy czy może coś z kopułka może być...
fura już śmiga i jest pięknie :D

Avatar użytkownika
newuser
Forumowicz
 
Posty: 982
Dołączył(a): 2009-10-25, 13:39
Lokalizacja: Lubelskie

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez newuser » 2016-05-09, 19:42

A rozrząd okej?
No ABS, no ESP - PURE DRIVE

Resztka rzeczy po Civie 4!

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez Vincent » 2016-05-10, 01:58

Gratuluję , jeżdzij dalej :-) Ten świst , to napinacz , bo ktoś przesadził z regulacją , pompa też mogla nie wytrzymać naciągu . A zawory swoją drogą , klepią jak zwariowane . Generalnie z filmu nie da się wszystkiego ocenić co zostało skopane . Ale nie radzę jeżdzić na tym silniku , w takim stanie

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-05-10, 20:01

Vincent napisał(a):Gratuluję , jeżdzij dalej :-) Ten świst , to napinacz , bo ktoś przesadził z regulacją , pompa też mogla nie wytrzymać naciągu . A zawory swoją drogą , klepią jak zwariowane . Generalnie z filmu nie da się wszystkiego ocenić co zostało skopane . Ale nie radzę jeżdzić na tym silniku , w takim stanie

Ok dzięki za info i co dalej ? Czyli że pasek mógł być za mocno naciągnięty i dlatego się wyhuśtał napinacz i możliwe że pompa wody się przy tym uszkodziła tak? Ale czy coś jeszcze mogło sie przy tym uszkodzić czy po prostu wystarczy wymienić pompe napinacz no i jak już zciągamy to pasek rozrządu.... Jeżeli byś mógł to prosze o jakąs obszerniejsza odp może być na priv.... I jeszcze jedno nawet jeżeli ten napinacz i pompa to chyba auto nie powinno samo zgasnąć czy jednak mogło by cos takiego miec miejsce? Bo ja podejrzewam wtryski poniewaz odgłos piszczenia nie dochodził od strony paska a raczej od tyłu kolektora ssącego..... bynajmniej tak to sprawiało wrażenie jak obsłuchiwałem silnik dookoła....
fura już śmiga i jest pięknie :D

Avatar użytkownika
GutkoCrx
Forumowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2008-04-15, 10:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez GutkoCrx » 2016-06-18, 16:10

Witam ponownie :) Sytuacja opanowana i nie było to jak pisał kolega Vincent rolka napinająca ani nic z pompą nie jest ;) okazało się to co pisałem że w okolicy kolektora ssącego a dokładniej mówiąc wydmuchała się uszczelka spod kolektora ssącego :) zakupiłem nową oryginalną Hondy od kolegi z forum który prowadzi sklep internetowy z częściami Hondy ;)wymiana zajęła mi kilka około 6 godz ( ciężko dojść do dolnych śrubek od kolektora) na tą chwile wszystko działa jak należy tylko jeszcze muszę dać do wyregulowania zawory.... Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie poglądowe wydmuchanej uszczelki pozdrawiam

20160608_185539a.jpg

20160608_185554a.jpg
fura już śmiga i jest pięknie :D

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

Re: dziwne nietypowe piszczenie przy silniku

przez atom1 » 2016-06-19, 12:19

nigdy nie spotkalem sie z takim przypadkiem zeby tak zdeformowalo, ale to zamiennik i pewnie ktos zle zalozyl wczesniej, org bys tak nie odzyskal w calosci
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

  Następna strona
Posty: 17   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Teraz jest 2024-04-28, 08:09