Alternator - łożyska - wymiary (D16Z5)
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
stag92
Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-05-15, 09:40

Alternator - łożyska - wymiary (D16Z5)

przez stag92 » 2012-12-21, 13:39

Postanowiłem dołożyć ten topic z racji tego że miałem problemy z rozmiarami łożysk alternatora z D16Z5 (U mnie jest to Denso z 4-pinową wtyczką do regulatora). Zainteresowani tylko wymiarami mogą odpuścić sobie poniższy akapit.

Z dotarciem do tylnego łożyska (w razie wątpliwości zerknij na schemat) nie było większego problemu, w przeciwieństwie do przedniego. W moim przypadku na łożysku były numery 6302, które jak się okazało są niepoprawne. W większości sklepów które odwiedziłem dawali mi łożysko o tym właśnie numerze, ale innym wymiarze. Wszyscy rozkładali ręce. Uratowała mnie firma z Zabrza (Rollmax - dla wszystkich z CRX Śląsk, z okolicy polecam tych panów). Po wymiarach stwierdzili że łożysko jest niekatalogowe o nietypowych rozmiarach. Dobrali mi coś w ekspresowo.

Wymiary łożysk podajemy zgodznie ze schematem dxDxB mm gdzie:
d - średnica wewnętrzna,
D - średnica zewnętrzna,
B - wysokość łożyska.

Łożysko przednie:
Rozmiar: 15x46x14
Dostałem: MGK Premium Series 949100-3360

Łożysko tylne:
Rozmiar: 15x35x13 (KOYO 279 - takie miałem założone)
Dostałem zamiennik o numerach 6202 i nieco innych wymiarach - mianowicie 15x35x11, z tym że na starym łożysku widać że nieco wystawało z gniazda, także te dwa mm różnicy nie będą stanowiły problemu.

Mam nadzieję że komuś przyda się to info.
Pozdrowienia dla wszystkich Hondo-maniaków=)


Fotki:
Obrazek

Obrazek

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Teraz jest 2024-04-27, 23:50