Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033
Jeśli jestesmy włascicielami innych samochodów spod znaku Hondy to tutaj. I tutaj dajemy tez opisy pojazdów innych marek oraz jednosladów, itp

Posty: 14   •   Strona 1 z 1
crxmen
Forumowicz
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 2004-12-05, 15:37
Lokalizacja: Germania
Samochód: WRX-EG-EP

Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez crxmen » 2021-08-15, 14:40

Czesc,jako ze tu na forum zaglada mala grupka ludzi,stwierdzilem ze jest to najlepsze miejsce na taki temat bez wielkiego szumu.Sprawa wyglada tak :) Posiadam Civica EG4 z roku 92 w automacie. Uratowalem go przed zlomowaniem,zobaczylem go wcisnietego w rogu w zaroslach zasypanego liscmi i galeziami z przeznaczeniem na zlom,i nie dalo mi to spokoju wiec poprosilem handlarza o kluczyki,Po wykopaniu auta i obadaniu stanu samochodu przez godzine nie moglem jeszcze podniesc mojej szczeki z ziemi !! Jeden wlasciciel od nowosci,auto total w oryginale poza kolami Srodek jak wylizany zadnych zniszczen ,normalnie nie moglem w to uwiezyc,deska rozdzielcza bez ani jednego zadrapania,wszystkie zarowki sie jeszcze swieca na desce,oryginale radio pewnie jeszcze z salonu,Pod maska kolejny szok :D silnik nigdy nie myty,a wyglada jak by niedawno go ktos odpicowal,wiem pokrywa jest czerwona wiec mysle ze syn wlasciciela probowal swoich pierwszych krokow w tuningu,wiec sie ciesze ze na tym sie to skonczylo.I trzecia rzecz ktora wbila mnie w fotel to jak zobaczylem przebieg! tylko 82 tys. na liczniku :) Posiadam jeszcze stary brief do auta ,ktorego nie trzymalem w rekach od wiekow,wszystkie papiery z przegladow z potwiedzonym przebiegiem,i jestem naprawde w szoku ze to mialo isc na zlom.Serce hondziarza wiedzialo od razu ze musze przygarnac ten samochod,bo szkoda by bylo takie auto oddac na zyletki,Blacha nie jest idealnia,odchodzi klarlack w wielu miejscach ,ale to normalne na tym niebieskim kolorze bo mialem kilka tych modeli niebieskich i w kazdym tak sie dzialo,chyba wada fabryczna tego niebieskiego lakieru,ale to akurat jest najmnieszy problem.Stan ogolny auta jest naprawde bardzo zadowalajacy i to jest najwazniejsze..Auto zarejestrowalem tylko na dwa miesiace w roku bo na daily szkoda. I wpadlem na pomysl ze to bedzie auto dla mojej corki na 18-te urodziny :D Lena ma obecnie 6 lat wiec w 2033 bedzie obchodzila 18-te urodziny a ze uwielbia samochody to mysle te taki oryginal bedzie idealnym prezentem.Co roku bede wrzucal fotki Leny z autem,i zobaczymy jak to sie wszystko zakonczy.Mysle ze do 2033 roku forum jeszcze bedzie istnialo :)

Pozdro dla wszystkich


Fotki auta po zakupie :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A tu Lena, obecnie 6 lat


Obrazek



Obrazek


Obrazek


EDIT:
Pozwolilem sobie usunac zdiecia/ linki z fotosika i wrzucilem je na forumowy hosting. :)
akMe.
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"
Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performace Pack )

Avatar użytkownika
dj-napster
Forumowicz
 
Posty: 1301
Dołączył(a): 2011-04-05, 01:44
Lokalizacja: Piła - okolice

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez dj-napster » 2021-08-15, 22:47

Jeżeli buda nie wymaga reperaturek to super decyzja. Wrzucić B-serię i jeździć.
EG4 to był mój pierwszy samochód :)

Avatar użytkownika
bar_oo
Forumowicz
 
Posty: 3727
Dołączył(a): 2006-11-13, 00:29
Lokalizacja: ZABRZE
Samochód: CRX EE8 B16A1

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez bar_oo » 2021-08-18, 12:33

Ty to masz zawsze farta :) fajny pomysł i auto spoko :) fajna historia :)
...B16A1 zamknięte w EE8... FOG LIGHTS+GATHERS 1.8 DIN+WIND DEFLECTORS+MAP LIGHT+ARMREST+MUD FLAPS+REMUS+PERSONAL BOX+MIRROR'S COVERS+HEADLIGHT WASHER+BUMPER POLE

Avatar użytkownika
-venom-
Moderator
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2008-09-24, 19:46
Lokalizacja: Łódź
Samochód: ED9 B16A1

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez -venom- » 2021-08-18, 19:30

dj-napster napisał(a):Wrzucić B-serię i jeździć.


Po co? Ja mam b16 w miejscu d i auto straciło połowę na wartości ;)
Za 12 lat automat będzie więcej warty niż skundolona b16 :rotfl:

Co do samej idei uważam ją za genialną :poklony: Nie wiem tylko czy forum dożyje do 2033 :rotfl2:, ale jeśli tak to... będziemy starzy :zaskoczony:
DOHC VTEC

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez akMe » 2021-08-19, 01:32

crxmen napisał(a): Mysle ze do 2033 roku forum jeszcze bedzie istnialo :)


XDDD JA TEZ MAM TAKA NADZIEJE XDDD


A troche sie rozpisze teraz bo dawno nic nie pisalem,

-Co do auta, powiem tak, dobry strzal.
Nic nie zmieniaj, nie wsadzaj B. To byl by fail roku.
Wpadla mi kilka miesiecy temu ej9 w automacie tez z przebiegiem chyba 70 czy 90. Niestety postanowilem wsadzic do niej 'budget' K... Dlaczego? Bo niema szybra, niema elektryki, jedyne co ma w pradzie to swiatla, z myslami maniaka co liczy kazdy gram dlugo sie nie zastanawialem.
I teraz silnik juz wisi, wszystko spiete zostalo tylko wydech przyciac i od kilku tygodni zaluje tej decyzji...
Buda moja jest igla(no prawie bo drzwi sa wgniecione, dziewicza, drugi wlasciciel- niestety zepsulem to, chyba doroslem do tego, ze niestety nie wszystko trzeba swapowac, nie te czasy. Dobrze zadbana seria nawet na gazniku ma swoja juz wartosc.

Part 2:
Sprzedawalem eg6 w kwietniu czy tam maju to moja corka sie poplakala a ona raczej do auta wsiada i wysiada, wydaje sie obojetna.
Lubila eg najbardziej ze wszystkich innych strupow ktore staly na placu. Nie mowie o tym, ze plakala bo nalezala do vin polizei bo sie na tym nie zna, chodzi o EG same w sobie.
Szkoda, ze ceny EG w IRL wystrzelily na orbite bo nawet eg3 bym nie pogardzil a zainspirowales mnie.

Lian530
Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2021-12-05, 17:29
Samochód: EE8-EG2-FK2R-HondaE

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez Lian530 » 2021-12-05, 17:42

Super civic , oczywiscie fajny kolor . Bede sledzi temat
Co do forum zobaczymy

Avatar użytkownika
kanjopt
Forumowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2020-11-12, 18:41
Samochód: ED9/Civic VIII

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez kanjopt » 2021-12-06, 13:38

Ale sztuka:) Nie wsadzaj tam innego silnika tak jak koledzy wyżej pisali. Za ileś tam lat taka seria będzie unikatem wśród projektów z Bseria.
U mnie niby cały swap na B serie czeka do rexa, ale ciągle się waham. Bo boje się, że auto mocno straci na tym za ileś lat.
A może przekażę go również moim córkom bo jest to na prawdę super pomysł.

crxmen
Forumowicz
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 2004-12-05, 15:37
Lokalizacja: Germania
Samochód: WRX-EG-EP

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez crxmen » 2022-08-24, 15:29

maly UP ,a wiec tak ,autko zarejestrowane tylko na dwa miesiace w roku,zeby nie stalo caly czas bo to bardzo niedobrze,wymienione wszystkie plyny ,oleje itd, zrobione prze dwa miesiace przeszlo 600 km, ale zastanawiam sie czy nie zarejestrowac ja na klasyka zebym mogl troche wiecej jezdzic ?? no i tradycyjnie coroczna fotka Lenki i stan licznika :)

PS.czy mod moze wrzucic te fotki na forumowy hosting zeby nie zniknely za jakis czas,albo dac mi krotka instrukcje obskugi jak sie wrzuca na hosting ?? to nastepnym razem juz to sam ogarne


Obrazek
Obrazek

Dodane.
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"
Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performace Pack )

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez akMe » 2022-08-24, 19:56

Dziecko rosnie, auto nie rdzewieje czyli jest jak powinno byc.

Wrzuce Ci na hosting forumowy te foty przez FTP to wtedy nigdy nie znikna.

crxmen
Forumowicz
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 2004-12-05, 15:37
Lokalizacja: Germania
Samochód: WRX-EG-EP

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez crxmen » 2022-08-27, 13:09

Tak tylko dla protokolu :) mamy rok 2022, Lena ma obecnie 7 lat,i mysle ze jako tako umie juz podejmowac decyzje,i od bardzo dlugiego czasu jej ulubionym kolorem jest czerwony,a ze civic w czasie planowanego wyjazdu bedzie mial juz 40-tke na karku to odswiezenie lakieru bedzie dobrym pomyslem,wiec narazie wybor pada na czerwony :) zobaczymy czy cos sie zmieni.
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"
Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performace Pack )

crxmen
Forumowicz
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 2004-12-05, 15:37
Lokalizacja: Germania
Samochód: WRX-EG-EP

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez crxmen » 2022-09-05, 17:43

oryginalne 30 letnie glosniki :) oba dzialajace !!!


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"
Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performace Pack )

crxmen
Forumowicz
 
Posty: 1562
Dołączył(a): 2004-12-05, 15:37
Lokalizacja: Germania
Samochód: WRX-EG-EP

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez crxmen » 2022-11-27, 16:26

maly update, trzeba bylo dokupic pare rzeczy i w tym dwie oryginalne listwy plastikowe,listwa gorna lewych drzwi poniewaz byla wylamana ,i listwa prawa drzwi zewnwtrzna pod szybe,bo ta obecna jest zmasakrowana na maxa przez skrobanie szyby i ktos ja zmasakrowal strasznie i wyglada jakby byla cala pogryzona,ceny kosmiczne !! lewa listwa 50 dolarow !! ale to jeszcze pikus,listwa prawa do szyby 470 zeta !!! sporo jak za kawalek plastiku :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek


no i jak juz wjechaly nowe glosniki to teraz wjechalo nowe radio :)


Obrazek
Subaru Impreza WRX , Wersja Limitowana " UK 300"
Nr. 244 ,Chargespeed Body + PPP (Prodrive Performace Pack )

Avatar użytkownika
kanjopt
Forumowicz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2020-11-12, 18:41
Samochód: ED9/Civic VIII

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez kanjopt » 2022-11-27, 17:34

Niestety takie czasy, że byle co kosztuje krocie. Jajko staje pomału youngtimerem i części również z roku na rok będą droższe, mniej osiągalne.
Co do radia jestem na nie, ale to tylko moja opinia :) Niby od Hondy ale nie pasuje tam.

Avatar użytkownika
akMe
Administrator
 
Posty: 2051
Dołączył(a): 2009-03-19, 17:43
Lokalizacja: Irl

Re: Honda Civic EG 4 wyjazd w roku 2033

przez akMe » 2022-11-28, 00:08

te listwy szybowe w dobrym stanie to po 100e sprzedaje na pniu i to uzywane a tu masz nowke sztuke i to bardzo ladna :D .
ogolem niestety ale tak jest ze wszystkim co stare- robi sie drogie.

Posty: 14   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości