problem ze wzmacniaczem - pomocy :(
Coś dla crxowych audio

Posty: 12   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Mr.Z
Forumowicz
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2009-08-07, 19:39
Lokalizacja: Międzywodzie / CK

problem ze wzmacniaczem - pomocy :(

przez Mr.Z » 2010-05-10, 19:37

witam
coś stało mi sie ze wzmacniaczem, wczoraj jeden głosnik mi nie grał za bardzo w solce z tyłu no to postanowilem sprawdzić co sie dzieje, z pospiechu sprawdzałem i podłaczałem to przy właczonym radiu aż w pewnym momencie jak przykrecałem głosnik już z usunięta usterka do tego specjalnego mocowania co trzyma głosnik uslyszałem glośny trzask, skrzypienie buczenie w głosnikach... i tak już zostało... i po załaczeniu radia słychać takie wlasnie trzaski, szumienie, strzelanie, a przy wyłączeniu też przez chwile strzela tak jakby było przebicie i przestaje.
dodam że żadnego bezpiecznika mi nie wywaliło, ani w radiu, ani we wzmaku, ani od aku co jest podpiety wzmak, ani zadnego innego w aucie.

odpiąłem wzmaka, podpiąłem normalnie głosniki te tylne pod samo radio i gra tak jak powinno - przynajmniej tak mi sie wydaje bo nie ma tych objawów co wyżej.

może ktoś się zna bardziej na tym niż ja wiec byłbym wdzieczny za rade jak sie z tym problemem uporac?

wzmacniacz blaupunkta gta 460.

dodam jeszcze że wzmacniacz dziala, wszystkie kanały działają tylko jak się własnie podepnie głosniki do niego to słychac trzaski, strzelanie, etc, więc raczej chyba nie jest spalony, może jakiś podzespół się skopcił w srodku czy co? ja juz sam nie wiem ;(

z góry dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
Mr.Z

Jerr
Forumowicz
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 2008-06-22, 20:51

przez Jerr » 2010-05-10, 19:53

Poleciała końcówka mocy i nie ma się nad czym zastanawiać - po prostu udało Ci się zrobić zwarcie :p
Gdyby wszystkie kanały działały (jak piszesz) to nie było by trzasków i buczenia ;)

Avatar użytkownika
Mr.Z
Forumowicz
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2009-08-07, 19:39
Lokalizacja: Międzywodzie / CK

przez Mr.Z » 2010-05-10, 20:14

Jerr napisał(a):Poleciała końcówka mocy i nie ma się nad czym zastanawiać - po prostu udało Ci się zrobić zwarcie :p
Gdyby wszystkie kanały działały (jak piszesz) to nie było by trzasków i buczenia


a idzie taką usterke naprawić czy nie za bardzo?


no ja sie domyslam że zrobilem zwracie - tak to jest jak się człowiek spieszy :|

Avatar użytkownika
bont
Forumowicz
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-13, 14:08
Lokalizacja: Orzesze

przez bont » 2010-05-11, 19:50

sie człowiek śpieszy to sie diabeł czieszy ;)
Spalona końcówka mocy we wzmacniaczu to chyba najczęstrza usterka.
Bez problemu jakikolwiek elektronik Ci to naprawi, maks 100zł jak jakiś uczciwy to i za 5 dyszek zrobi :rotfl:

Jerr
Forumowicz
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 2008-06-22, 20:51

przez Jerr » 2010-05-11, 19:56

Wszystko zależy czy to cos ogólnie dostępnego czy też jakiś wynalazek robione na zamówienie...

Avatar użytkownika
wieslawb
Forumowicz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 2008-04-14, 00:57
Lokalizacja: DBL

przez wieslawb » 2010-05-11, 20:06

bont napisał(a):jak jakiś uczciwy to i za 5 dyszek zrobi



Tzn. jeśli ktoś ma WIEDZĘ, narzędzia, przyrządy pomiarowe, dostęp do części zamiennych i poświęca swój czas i kasuje za TO rozsądne i realne pieniążki, to jest nie uczciwy ?

WIEDZA KOSZTUJE !!!

Jeśli jesteś to w stanie zrobić sam, to lutownica w łapkę i jazda.

Panuje u nas przekonanie, że jak chcę zarobić to jak najwięcej, ale tak żeby się nie zmęczyć, a jeśli mam zapłacić za czyjąś pracę i wiedzę to jak najmniej, a potem i tak go wyzwać od Żydów.
------------------------------------------------------------------

ED9 --> EK3 --> GH2 :-)

Jerr
Forumowicz
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 2008-06-22, 20:51

przez Jerr » 2010-05-11, 20:12

wieslawb, cóż poradzisz ? Ceny gotowych urządzeń są na tyle niskie, że jak klient słyszy cene naprawy popartą ceną elementów to się mu wydaje, że chcesz z niego skórę zedrzeć :(

Co innego gdy producent sprzętu zamawia cały wagon części a co innego gdy kupujesz w detalu...

Avatar użytkownika
wieslawb
Forumowicz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 2008-04-14, 00:57
Lokalizacja: DBL

przez wieslawb » 2010-05-11, 20:26

I dlatego dałem sobie spokój z zabawą w serwis.
Przywoził gostek telewizor z niemieckiego rowu (dosłownie) bo ubabrany w błocie i zawilgocone koty na płytkach i kineskopie i pyta czy za 50 zł naprawię go i oczywiście przestroję. Jak więcej, to mu się nie opłaca, bo chciałby go sprzedać "jakiemuś łosiowi".
------------------------------------------------------------------

ED9 --> EK3 --> GH2 :-)

Avatar użytkownika
bont
Forumowicz
 
Posty: 553
Dołączył(a): 2007-12-13, 14:08
Lokalizacja: Orzesze

przez bont » 2010-05-11, 21:03

wieslawb, nie, nie. Zle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to że u mnie we wsi gostek robił mi nie raz takie rzeczy i kasował właśnie coś koło tego.

Ja wiem i zdaje sobie z tego sprawę ze wiedza kosztuj, ale jeśli ktoś ma trochę pojęcia to wie kiedy chcą go zedrzeć a kiedy płaci sie za faktyczną robote,a jak wiadomo w naszym kraju naciągaczy nie brakuje, daltego napisałem uczciwy ;)

Avatar użytkownika
Mr.Z
Forumowicz
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2009-08-07, 19:39
Lokalizacja: Międzywodzie / CK

przez Mr.Z » 2010-05-11, 21:42

ja dzisiaj bylem z kilku serwisach, i sie tego nie podjeli, bo chyba im sie nie chce, bo najlatwiej powiedzieć że sie sprzetem tej marki nie zajmuja (choc go sprzedają) badz mówia ze naprawa sie nie oplaca.

gadalem tez z takimi fachmanami co ogarniaja tego typu rzeczy, i mi powiedzieli że po pierwsze trudnodostepne są te czesci, czyli końcówka mocy do tego wzmaka, że niby ona może kosztować więcej z naprawą niż nowy wzmacniacz. ile w tym prawdy to nie wiem... może im sie poprostu nie chce tego robic.

gdybym mial możliwość kupienia tej części czyli koncówki mocy, to sam bym to zalutował, bo kiedyś lubiłem tego typu majsterkowanie.
Może ktoś wie badz ma jakas stronke w necie co można kupić tego typu rzeczy?

Jerr
Forumowicz
 
Posty: 1118
Dołączył(a): 2008-06-22, 20:51

przez Jerr » 2010-05-11, 22:54

Podaj symbol końcówki a Ci powiem gdzie ew. kupisz...

Avatar użytkownika
Mr.Z
Forumowicz
 
Posty: 206
Dołączył(a): 2009-08-07, 19:39
Lokalizacja: Międzywodzie / CK

przez Mr.Z » 2010-05-11, 23:10

Jerr napisał(a):Podaj symbol końcówki a Ci powiem gdzie ew. kupisz...


żebym to ja symbol znal... narazie nie mam jak tego rozkręcić... :(

Posty: 12   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Teraz jest 2024-04-27, 11:54