Montaż dodatkowych zegarów (ciśnienie oleju, temperatura)
Wszystko co zwiazane z przygotowaniem rexow
1/4 mili, kjsy i inne

Posty: 5   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
czingis
Moderator
 
Posty: 820
Dołączył(a): 2006-03-13, 02:01
Lokalizacja: Sheemanghoo

Montaż dodatkowych zegarów (ciśnienie oleju, temperatura)

przez czingis » 2009-07-31, 11:41

cześć,
chcę zamontować do siebie dodatkowe zegary (ciśnienie oleju, temp oleju i wody). Rozważam propozycje od auto gauge. Wiem, że mogą przekłamywać, ale przemawia do mnie cena/jakość. Może jestem w błędzie i...
1...macie jakieś propozycje co do marki zegarów? Może ma ktoś na zbyciu?

2. Jeśli chodzi o ciśnienie oleju, to rozumiem, że można zrobić to z trójnika. Co z temperaturą oleju, gdzie wkręcić najlepiej czujnik?

3. Gdzie najlepiej umieścić czujnik temperatury wody?

4. Może ma ktoś jakiś schemat, lub poradnik żeby ogarnąć to samemu?

Rozdaję zapomogi za pomocne informacje. Mam nadzieję, że będą służyły na przyszłość.

Avatar użytkownika
atom1
Moderator
 
Posty: 9531
Dołączył(a): 2005-12-07, 19:09
Lokalizacja: z Podlasia

przez atom1 » 2009-08-01, 00:00

1 na zbyciu raczej nikt nie ma bo kazdy je chomikuje, co do marki nie ma zbytniego wyboru albo ag po stówie sztuka (polecam goscia dabtuner szybko ogarnia i da rabacik jak sie poprosi) albo wybierasz jakies drogie omori greddy defi i inne po 300 za sztuke albo lepiej

2 mozesz zrobic z trojnika, a mozesz kupic podkladke pod filtr (dabtuner ma wszystko) za 100, i tam wkrecic cisnienie oleju (czujnik jest duzy i pasuje w jedno miejsce na gore, trzeba tylko dac nowy przewod od chlodniczki oleju- dluzszy o jakies 5cm), temperatura oleju takze zmiesci sie do podkladki- fakt pokazuje juz temp oleju po schlodzeniu ale i tak daje poglad czy jest juz nagrzany (na wskazniku ag nie przekracza 100c przy palowaniu u brt)
mozna tez czujnik temp zamontowac do miski olejowej ale to wieksza rzezba i samemu nie zrobisz;] a podkladke oganiesz sam

3 tam gdzie woda jest ciepla na koncu- czyli na dolnym przewodzie byloby najlepiej i wtedy pokazywalby na otwartym termostacie- ale i na gornym wezu, i na tym od nagrzewnicy tez bedzie dobrze- nie warto kupowac tej przejsciowki jest stosunkowo droga a taniej sam wstawisz kawalek metalowej rurki z przyspawana nakretka do czujnika

4 schematy sa dolaczone do zegarow- nie ma nic trudnego, kazdy czujnik jest opisany i kolorami pokazane jak doprowadzic do zegara (kable trzeba przedluzac) pomaranczowy laczysz z czerwonym na stale jako + i czarny -, pozostaja kable lub wtyczka na czujnik

jakby co to pisz do mnie na gg :)

aha -pomiajajac dokadnosc ktora jest dokladna, testowalem z domanem doladowanie na greddy i an ag i pokazuje dokladnie tyle samo, to jakos wskaznik cisnienia oleju potrafi szwankowac- czasem nie opada na 0 tylko trzymie na 1 skale, a czasem zdarzy mu sei pokazac maxa mimo iz wszystko ejst w porzadku ;/
http://demotywatory.pl/6670/MODERATORZY
moj feedback http://www.honda-crx.info/viewtopic.php?f=30&t=19664&p=203599&hilit=atom1#p203599
Mój warsztat: http://www.atomoto.eu

Avatar użytkownika
sebas
Moderator
 
Posty: 7842
Dołączył(a): 2009-01-11, 23:53
Lokalizacja: Kielce

przez sebas » 2009-08-01, 02:18

W ostatnim GT jest test wskaźników tylko że doładowania i najtańszy AUTO GAUGE wypadł dosyć nieźle bodajże na 2 miejscu cena/jakość. Droższe wskaźniki mają większe przekłamania... a AG z serii PEAK na silniczku krokowym już ponoć są dosyć niezłe... Sam myślę nad ciśnieniem i temp oleju od AG z serii PEAK :)

badam
Forumowicz
 
Posty: 2337
Dołączył(a): 2005-01-25, 14:59
Lokalizacja: Wrocław

przez badam » 2009-08-01, 10:30

no noatom1, wmaire wszsytko Ci juz opisal.

czujnika cisnienia nie wkrecaj na trojnik bo wielka ciezka pucha i sobie blok uszkodzisz..szczegolnie rajdując ;)

i chyba zastnaow sie nad AG ale z drozszej seri PEAK...chociazby latwiej je podpiac ;)

Avatar użytkownika
MJ
Forumowicz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2009-04-23, 11:07
Lokalizacja: Poznań

przez MJ » 2009-08-02, 19:19

Ja mam taki komplet AG zamontowany - wiec jakbys chcial zobaczyc na zywo to w koncu bedziemy musieli sie zobaczyc ;)
Co do podkladki - mozna ja wykorzystac z tym ze mi na samym poczatku puszczala olej a potem sie uspokoilo i teraz cisza
Z minusow w sloneczny dzien nie ma rewelacji z widocznoscia (mam zamontowane w miejscu radia - 1DIN przez co nie pasowaly daszki) poza tym w szybkach duzo sie odbija co tez nie polepsza widocznosci.
Ale wszystko sprawia dobre wrazenie i mysle ze warto!
Pozdrawiam MJ

Posty: 5   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Teraz jest 2024-04-27, 18:13