Chora sytuacja w sądzie
Luźno o wszystkim... Tematy w ktorych nikt sie nie odezwal od 30 dni, sa automatycznie usuwane.

Posty: 43   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3
Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-02-25, 09:47

Witam . Opisze wam tutaj swoja chistorie z moim edkiem . Na wstepie powiem ze mam crx'a juz ponad 7 lat . Nie mam tematu tutaj na forum czego zaluje.. (chyba wkoncu zaloze) . A wiec tak zakupilem honde od uzytkownika Soundmaniac (jak dobrze pamietam) tutaj z forum . Wszystko ladnie pieknie odrazu sie zakochalem . Po jakims czasie (3-4 lata) przyjezdza do domu policja z pismem ze auto "moze" byc kradzione.. Jestem piatym wlascicielem auta . Sprowadzone bylo z niemiec przez jakis komis . Sprawdzili vin , ogolny stan auta , porobili zdjecia i chcieli ja mi zabrac. Na szczescie obylo sie bez tego bo auto mialo niska wartosc i dlatego nie zabrali ale wystawili pismo ze nie moge sprzedac auta ani wyjezdzac nim za granice kraju . Czekalem na decyzje jakies pol roku . Okazalo sie ze moje auto jednak nie bylo kradzione i ze wszystko jest okej . Odetchnelem z ulga ze wszystko jest okej i czas dalej lecial . Ten serwis co sciagal auta bodajze przebijal numery vin i stad ta akcja . Jakis rok temu (moze nie caly,wszystko mam w dokumentach) przyszlo pismo z wydzialu komunikacji ze cos jest znowu nie tak i ze mam sie stawic do nich . A tu znow problem.. Okazalo sie ze musze zalozyc sprawe w sadzie o ustalenie prawa wlasnoci pojazdu bo prawdopodobnie "ktos" sfalszowal dokumenty. Ozcywiscie wszystko na swoj koszt. W sadzie nic nie chca mowic takze tak dokladnie to nawet nie wiem co sie tak naprawde z tym autem wkoncu dzieje. Zalozylem sprawe o ustalenie prawa wlasnosci wraz ze wszystkimi dokumentami (co tez mnie kosztowalo) i tak czekalem i czekalem . Jakbym nie zalozyl sprawy to by mi auto WK wyrejestrowal zapomnialem dodac.. Wkoncu odzew . Ze musze uzupelnic braki we wniosku bo czegos tam nie rozumieli.. kolejne koszty. Wczoraj przyszlo pismo ze musze WPLACIC ZALICZKE na koszty tlumaczenia jakis dokumentow z niemiec. Ja juz nie wiem co mam robic.. We wniosku wpisalem kwote wartosci auta 3500zl . Teraz nie wiem czy mam placic ta "zaliczke" bo nawet nie wiem ile bedzie wynosic cala kwota.. jak przerosnie wartosc edka to gra nie warta swieczki.. Dzis jade do sądu i sprobuje sie cos wiecej dowiedziec . Chociaz watpie ze cos mi powiedza.. Pisze to zebyscie wiedzieli jak Polskie sądownictwo jest chore.. Mam edka 7 lat i takie cuda sie dzieja ze moga mi go teraz zabrac :( . Jak bede cos wiecej wiedzial to bede pisal . Pozdro
CRX <3

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez wrobellos » 2016-02-25, 10:46

tlumaczeniu dokumentow rejstracyjnych z niemiec to kolo 200pln w normalnym prywatnych firmach, ale w chorym polskim panstwie moze to kosztowac kolo 1000pln bo kase trzeba z czegos doic, wartosc dales za duza, ed9 stoi teraz 1000pln wedlug taxow(smieszne ale prawdziwe) koljena rzecz to w WK(pierwszej resjracji) powinni miec komplet dokumentow z niemiec dot sprowadzenia auta i wystarczy wyslac do niemiec zapytanie czy sa to dokumenty oryginalne i wszystko co mi do glowy przychodzi, kontakt z adwokatem zalecany wedlug mnie :)

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-02-25, 11:00

Niby to takie proste a jednak nie . Te 300 zl zaliczki mam zaplacic do 7 dni bo jak nie to przerwa sprawe i wyrejestruja auto. Adwokat? no fajnie ale to kolejne koszty.. nie wiem czy warto . Myslalem juz zeby zeszrotowac reksa "zalatwiajac" sobie zeby go zostawic , kupic sama bude i przerzucic partsy..
CRX <3

Avatar użytkownika
SpookyAga
Forumowicz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2009-09-18, 13:28
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez SpookyAga » 2016-02-25, 18:03

Porada prawna z reguły kosztuje w granicach 100zł, więc nie są to duże pieniądze, są też bezpłatne porady prawne. Współczuję sytuacji :(
Obrazek

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-02-25, 19:09

SpookyAga napisał(a):Porada prawna z reguły kosztuje w granicach 100zł, więc nie są to duże pieniądze, są też bezpłatne porady prawne. Współczuję sytuacji :(

Racja , ale to wciaz generuje koszty.. tym bardziej ze ostatnio duzo czesci zakupilem do reksa zeby go reanimowac powoli a tu taka sytuacja. :nieok:

Bylem dzisiaj w sadzie i babka mi powiedziala ze ten pozew co zlozylem ze wszystkimi dokumentami musi zostac przetlumaczony dla tej niemki (pierwszej wlascicielki) i stad te koszty za tlumaczenia. A czy te 300 zl to bedzie cala kwota czy tylko czesc tego juz nie wie bo "nie wie co sedzia chce przetlumaczyc" i oczywiscie sie nie moze tego dowiedziec . Paranoja.. I decyzja teraz nalezy do mnie czy to oplace i postepowanie dalej bedzie sie toczyc czy nie zaplace i zamkna sprawe z koniecznoscia zezlomowania auta.. I oczywiscie sam tego nie moge przetlumaczyc nawet przez tlumacza przysieglego tylko oni maja swoich tlumaczy ktorzy musza zarobic oczywiscie.. ogolnie dramat :nieok:
CRX <3

Avatar użytkownika
elcomo
Forumowicz
 
Posty: 310
Dołączył(a): 2006-08-22, 21:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez elcomo » 2016-02-26, 00:32

Zgłoś, że auto ukradli na parkingu pod blokiem i załatw sobie inną budę :)
Nie ma to jak zgrabna sylwetka

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez Vincent » 2016-02-26, 02:57

Podjedż do mnie mamy w klubie adwokata , wypowie się co z tym zrobić . Ja wiem że przedawnienie jest po trzech latach . Nie Ty zarabałeś furę wiec niech spierdalają .

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-02-26, 08:14

elcomo napisał(a):Zgłoś, że auto ukradli na parkingu pod blokiem i załatw sobie inną budę :)

Tez juz o tym myslalem ale chyba bede musial to oplacic bo do poniedzialku mam czas a fura potrzebna do dojazdow do roboty.. Vincent akutat w tej sprawie nie ma juz przedawnienia z tego co mowili. Jak beda dalej problemy to sie odezwe po tego adwokata bo juz nie rozkminiam tego.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
CRX <3

Avatar użytkownika
SpookyAga
Forumowicz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2009-09-18, 13:28
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez SpookyAga » 2016-02-26, 14:36

Wydaje mi się, że bez adwokata, to tutaj ani rusz, jak nie znasz przepisów, to traktują cię jak... sama coś na ten temat wiem, albo trzeba się na wszystkim znać i sypać przepisami z pamięci, albo mieć kogoś, kto zna się za ciebie..
Obrazek

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-02-26, 14:46

No dokladnie , jak sie nie zna przepisow to za wszystko sie buli i odpowiada..

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
CRX <3

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez Vincent » 2016-02-27, 03:21

Nie masz na co czekać , czym póżniej tym gorzej . Wbijaj do mnie i pogadamy . Jak na razie idziesz tylko w koszty.

lako
Forumowicz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2013-12-24, 15:55
Lokalizacja: Częstochowa
Samochód: ee9

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez lako » 2016-02-27, 15:57

chora sytuacja, współczuje jak najszybciej adwokat jak pisali przedmówcy

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-03-02, 16:53

Stwierdzilem ze olewam temat . Nie place tej kasy za to tlumaczenie . "Zlomuje" reksa i bede szukal budy w przyszlosci samej bo silnik mam igla.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
CRX <3

Avatar użytkownika
wrobellos
Moderator
 
Posty: 3342
Dołączył(a): 2008-03-04, 00:45
Lokalizacja: Łódź
Samochód: crx

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez wrobellos » 2016-03-02, 22:09

za pare lat mozesz takie auto jesli jest w miare seryjne zarestrowac na zabytek, nawet jesli nie ma papierow to rzeczoznawca moze je nadac

Avatar użytkownika
crxJLC
Forumowicz
 
Posty: 928
Dołączył(a): 2009-03-10, 15:29
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Chora sytuacja w sądzie

przez crxJLC » 2016-03-02, 22:41

Nie ma sensu . Pojdzie na czesci ;-)

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
CRX <3

  Następna strona
Posty: 43   •   Strona 1 z 3   •   1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest 2024-03-19, 12:16