[FAQ] Regulacja wolnych obrotów.
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
lukas.elk
Forumowicz
 
Posty: 912
Dołączył(a): 2007-01-24, 23:04
Lokalizacja: Olsztyn/Ełk

[FAQ] Regulacja wolnych obrotów.

przez lukas.elk » 2007-07-16, 21:47

Aby wyregulować obroty ROZGRZEJ SILNIK. Następnie otwórz maskę i śrubokrętem kręć złotą śrubką w przepustnicy, aż usłyszysz że obroty rosną. Wówczas wyłącz silnik. Wyjmij wtyczkę z silniczka krokowego. Lokację śrubki oraz silniczka krokowego (EACV) masz tutaj:
images_2ndgen/manual_II_pliki/5-10.pdf

Po odpięciu wtyczki silniczek nie będzie podtrzymywał obrotów wiec będą zależne od regulacji. Nie wnikaj w świecący się check engine bo bedzie świecił z racji tego, że silniczek krokowy nie jest podłączony.

Jeśli nie będzie chciał odpalić albo odpali i zgaśnie będzie to oznaczało, że śrubka jest za słabo wykręcona. Jeśli będzie maksymalnie wykręcona i dalej nie będzie chciał odpalic lub bedzie gasł to przeczyść przepustnice i silniczek krokowy (możliwe, że brud zapchał kanaliki i nie można ustawić obrotów).

Jeśli odpali to spójrz na obrotomierz i kręć śrubką aż obroty będą ok 800obr/min.
Po ustawieniu obrotów zgaś silnik, podłącz krokowy i odpal silnik. Wszystko powinno być ok.

Jeśli komputer po podłączeniu krokowego dalej będzie pokazywał błąd należy zresetować komputer w celu wyczyszczenia błędów z komputera. U mnie błędu nie było, ale słyszałem że u niektórych zostawał.

Ale! Ustawienie obrotów i wyczyszczenie przepustnicy i krokowego nie gwarantuje, że pływanie obrotów zniknie...

Przed ustawieniem wolnych obrotów najlepiej jest wyczyścić silniczek krokowy oraz przepustnicę.

Jeśli po ustawieniu oraz wyczyszczeniu przepustnicy i krokowego pływanie nie ustanie to jest możliwość, że styki na module zapłonowym są zardzewiałe lub poluzowane.
U mnie falowanie nie ustało nawet po sprawdzeniu styków.
Jeśli ci pomogłem kliknij "pomógł" pod moim postem.
--
Sprzedam:
-przepustnica ED9 (czujnik polozenia nietkniety)
-alternator do D16Z6/Civic 5 gen

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Teraz jest 2024-04-27, 17:03