Del Sol wymiana anteny elektrycznej
Najcześciej zadawane pytania.
SPRAWDZ NAJPIERW TUTAJ CZY NIE MA ODPOWIEDZI NA TWOJ TEMAT !

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
DeX
Forumowicz
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2013-12-28, 09:10
Lokalizacja: Wrocław

Del Sol wymiana anteny elektrycznej

przez DeX » 2014-01-05, 17:39

Witam.
Moja nowa solka miała złamaną antenę automatyczną. Jeszcze w Krakowie, gdzie ją odbierałem, kupiłem antenę (dostępne na allegro, około 80zł)
Obrazek

Najpierw trzeba się dostać od tyłu. U mnie w Transtopie było to utrudnione, może kicaj by się zmieścił, ale mi było ciężko. Pod osłoną jest moduł od ABS (u mnie osłona nie miałą żadnych kołków, ale miała miejsce, więc najpierw trzeba je pewnie wyciągnąć)
Obrazek
Obrazek

Odpinamy dwie wtyczki, od góry odkręcamy dwie śrubki 10, od dołu jest jeszcze jedna, której nie trzeba wykręcać całej, tylko poluzować i wysunąć moduł
Obrazek

Naszym oczom ukazuje się odmęt z anteną, peszlami i przelewem wody od trójkąta z góry.
Obrazek

Teraz odkręcamy mocowanie anteny od zewnątrz, są do tego klucze, ja użyłem płaskoszczypek
Obrazek
Obrazek

Za fotelem pasażera trzeba ściągnąć środkowy plastik (tylko zaczepy, zdecydowany ruch i wychodzi), maskownice z głośnikiem (przykręcona dwoma śrubkami krzyżakami), odłączyć głośnik.
Obrazek

Widzimy miejsce mocowania anteny
Obrazek

Wysuwamy i odłączamy białą wtyczkę, pod którą jest nakrętka 10 którą luzujemy.
Teraz antena jest teoretycznie wolna. Od strony bagażnika musimy jeszcze odłączyć kabel antenowy (na zdjęciu na górze ten odstający) i... wymanewrować antenę na zewnątrz. A to łatwe nie jest :) Polecam przez bagażnik.
Obrazek

Teraz pozostaje inwencja twórcza. Kabel antenowy od nowej anteny pasował do kabla w aucie, więc wtyczka we wtyczkę, tylko trochę kabla wisi.
Kostka zasilania - ja swoją wyciąłem ze starej anteny i wlutowałem na przewody nowej.
Tu uwaga - ja miałem kabel czarny, żółto-biały i biało-żółty (i nie pamiętam który gdzie był)... Czarny to wiadomo masa, czarny w kostce i czarny w nowej antenie. Teraz czerwony z nowej anteny idzie do skrajnego żółtka, zielony idzie do środkowego.

Jeżeli chodzi o montaż - nowa jest krótsza wewnętrznie, w zestawie jest blaszka i śrubka i wiele nakładek na karoserię. Ja użyłem oryginalnej, z zestawu z anteną poszła nakrętka (inny skok gwintu) i ozdobna podkładka.

Trochę gimnastyki, żeby wsadzić i przykręcić i potem rzeźba żeby od doły przymocować. Ja użyłem blaszki i po owinięciu w okół blachy, przykręciłem do miejsca gdzie była mocowana fabryczna.

Czas operacyjny - około 2 godziny, z powrotami do domu na lutowanie itp. Tylko ręce całe pocięte :)

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

P.S. Nie wiem jak gra, bo radio dopiero do mnie leci :)
Ostatnio edytowano 2014-01-05, 18:03 przez DeX, łącznie edytowano 3 razy

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Teraz jest 2024-04-27, 17:52