Rzeczoznawcy samochodowi
Forum dla maniaków Hondy z Wrocka i okolic

Posty: 27   •   Strona 1 z 2   •   1, 2
Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

Rzeczoznawcy samochodowi

przez Vincent » 2012-12-17, 22:51

Ciężko teraz o dobrego rzeczoznawcę,takiego który orientuje się we wszystkich modelach aut,chce mu się poświęcić czas i rzetelnie(na korzyść własnego klienta ) zrobić prawidłową ocenę i kosztorys pokolizyjny.Temat dotyczy uwag pozytywnych, jak i negatywnych na temat rzeczoznawców.

Avatar użytkownika
Gladiator
Forumowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2012-12-11, 00:21
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez Gladiator » 2012-12-17, 23:32

Podoba mi się temat. Jest na czasie.
Właśnie borykam się z takim jednym " rzeczoznawcą", powiedzmy z Panem Malinowskim.
Ja rozumiem, że mają dużo roboty, ale zgłosiłem się do niego z polecenia a nie jako ludek z ulicy. Już mogę stwierdzić, że nie jest terminowy, jak na razie rzeźbi kosztorys po prostej stłuczce równe siedem dni :razz: . Zobaczymy jak będzie dalej z kosztorysem i dopiszę dalszy ciąg. Pytanie do ogółu, czy ktoś zna we Wrocławiu rzetelnego :) rzeczoznawcę z jajami :)
Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje.

pangałuszka
Forumowicz
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2012-04-18, 21:16
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez pangałuszka » 2012-12-17, 23:39

Ja mam dosyć dużo negatywnych uwag co do mojego rzeczoznawcy, też z polecenia. Nie wiem, czy można wymieniać z nazwiska, dlatego też tego nie zrobię. Otóż mój rzeczoznawca był/jest ciekawym przypadkiem. Na początku wydawało się wszystko ok, sprawiał wrażenie rzetelnego i konkretnego. Dopóki nie wystawił mnie 3 dni pod rząd, kiedy to miał przyjechać na oględziny i nie przyjechał. Po 5 dniach się łaskawie zjawił. Po spotkaniu czekałem ponad 3 tygodnie na wycenę, ponieważ "zgubił mu się mój numer" ... Na dodatek bardzo zaniżył wartość mojego samochodu, tłumacząc to na wiele dziwnych sposobów. Nie wiem co mam w sumie w takiej sytuacji zrobić, ponieważ chcę otrzymać to co mi się należy, a trafiam na niekompetentnego rzeczoznawcę, który ma mało pojęcia w wycenie takich pojazdów.

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

przez Vincent » 2012-12-18, 01:27

Miałem takiego ,który przyjeżdżał nawet w niedzielę ,i nie robił żadnych problemów jak trzeba było pomykać do sądu.Ale jest na emeryturze :wrrr:
Spróbuję drynnąć do znajomego lakiernika ,i zapytam czy ma kogoś na kogo mozna liczyć.Dowiem się tez w żródle ,czyli kogo polecają adwokaci.

trzewik
Forumowicz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2012-10-22, 16:39
Lokalizacja: Wrocław

przez trzewik » 2012-12-18, 10:29

Mam kogoś takiego kto pomagał mi przy okazji mojej walki z jedna z ubezpieczalni. Dostałem kontakt do niego przez znajomego i byłem zadowolony. Niewatpliwym plusem było jego indywidualne podejście do mnie i mojej sprawy. Bardzo się do tego przyłożył. Nie potrafię ocenić jego faktycznych kompetencji w ocenie uszkodzeń samochodu, bo u mnie bazował tylko na dokumentacji ubezpieczyciela. Facet jest wieloletnim rzeczoznawca (przed emerytura) i jednocześnie biegłym sadowym. Sporzadził mi niezależne wyceny w Auto Dacie czy Info Expercie i Eurotaxie oraz dokładna analizę i sprawy na piśmie, pod która się podpisał. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podać na PW namiary. Współtworzył też jeden z tych systemów do wycen jako jeden z ekspertów. Niewatpliwa zaleta jest też to że ma duża wiedzę od strony postępowań sadowych.

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

przez Vincent » 2012-12-18, 12:56

trzewik  
To żadna tajemnica(nazwisko i tel.)Oni są dostępni w sieci.Jeżeli jest dobry,rzetelny i kuma samochody ,to warto żeby ludzie korzystali.Miałem doczynienia w zeszłym tygodniu ze "specjalistą"który twierdził ,że tylne nadkole jest częścią intgralną błotnika :rotfl2: i nie jest to osobny element :szok:
pangałuszka ,umów sie i porozmawiaj(osobiście):
Biuro Rzeczoznawców Samochodowych Władysław Kozioł
Amarantowa 8Wrocław602-336-138

Avatar użytkownika
Gladiator
Forumowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2012-12-11, 00:21
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez Gladiator » 2012-12-18, 23:38

pangałuszka napisał(a):Na początku wydawało się wszystko ok, sprawiał wrażenie rzetelnego i konkretnego. Dopóki nie wystawił mnie 3 dni pod rząd, kiedy to miał przyjechać na oględziny i nie przyjechał. Po 5 dniach się łaskawie zjawił. Po spotkaniu czekałem ponad 3 tygodnie na wycenę, ponieważ "zgubił mu się mój numer" ...


Mój zaczyna robić to samo. Umówił się ze mną, że do wczoraj wyśle mi na maila wycenę rynkową wartości auta. Miał na to cały ubiegły tydzień. Mało?
Dzisiaj do niego dzwonię i pytam, co z moją sprawą? Może podjadę i porozmawiamy.
"Niestety zaraz wyjeżdżam, ale spojrzę do Pańskiej teczki i za chwilę oddzwonię".
OK Czekam. :wrrr:
Zobaczymy , co będzie dalej.
Oby też nie zgubił mojego numeru, albo jeszcze gorzej: nie zrobił mi jakiegoś numeru :wrrr:
Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje.

pangałuszka
Forumowicz
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2012-04-18, 21:16
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez pangałuszka » 2012-12-23, 11:39

No i zadzwoniłem do rzeczoznawcy, którego polecił Vinc i... Wygląda to bardzo dobrze :D Nawet odebrał 10min przed 21 wieczorem. Podszedł bardzo fachowo do tematu, da mi odpowiedź w przyszłym tygodniu, a więc czekam :)

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

przez Vincent » 2012-12-28, 01:59

pangałuszka napisał(a):Wygląda to bardzo dobrze

Jak zakończysz i kosztorys będzie ok,to pochwal się jaka jest różnica i czy rzeczoznawca jest godny polecenia :)

pangałuszka
Forumowicz
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2012-04-18, 21:16
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez pangałuszka » 2012-12-28, 11:15

Chyba lepszego rzeczoznawcy w życiu swoim nie znajdę. Zrobił wycenę w czasie świąt we wtorek, w 3 dni! :szok: Konkret, konkret i jeszcze raz konkret gościu. BARDZO POLECAM!

[ Dodano: 2012-12-28, 10:16 ]
I oczywiście wycena mnie satysfakcjonuje :rotfl:

Avatar użytkownika
Jeff
Forumowicz
 
Posty: 392
Dołączył(a): 2011-06-26, 18:10
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez Jeff » 2012-12-29, 01:07

Pangałuszka, jaki jest koszt zrobienia kosztorysu u tego rzeczoznawcy?
jeżeli jadę, to jadę za szybko. jeżeli lecę, to lecę za nisko
http://www.youtube.com/watch?v=NTVAoD3hzRU&feature=plcp

pangałuszka
Forumowicz
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2012-04-18, 21:16
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez pangałuszka » 2012-12-29, 16:14

Ja płaciłem 200zł :) Oczywiście wystawia faktury.

Avatar użytkownika
DIAMENCIK
Forumowicz
 
Posty: 336
Dołączył(a): 2011-09-17, 17:43
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW

przez DIAMENCIK » 2012-12-30, 15:12

pangałuszka napisał(a):Ja płaciłem 200zł

To trzeba przyznać ,że nie zdziera.Widziałam kosztorys wyceny i jest porządnie zrobiony.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" Albert Einstein

http://www.youtube.com/watch?v=fk07iMd6N10&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=R-CrNyii9zE&feature=plcp

Avatar użytkownika
Vincent
Forumowicz
 
Posty: 3263
Dołączył(a): 2011-05-05, 00:45
Lokalizacja: CRX Club WROCŁAW
Samochód: CRX Del Sol

przez Vincent » 2013-01-02, 20:06

pangałuszka napisał(a):Chyba lepszego rzeczoznawcy w życiu swoim nie znajdę.

Super,ja mu nie daje odpocząć :rotfl:

pangałuszka
Forumowicz
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2012-04-18, 21:16
Lokalizacja: CRX Club Wrocław

przez pangałuszka » 2013-01-06, 22:18

No i ruszyło do przodu! Oddałem sprawę do adwokata - nie mam czas i chęci się sam z tym pałować. Sam adwokat powiedział, że rzeczoznawca, który robił mi wycenę, jest znany, ma renomę i przede wszystkim zrobił bardzo dobrą wycenę. Dlatego polecam :)

  Następna strona
Posty: 27   •   Strona 1 z 2   •   1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Teraz jest 2024-04-27, 18:05