ogarnięcie wydechu (Wrocław i okolice)
Forum dla maniaków Hondy z Wrocka i okolic

Posty: 4   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
Jacques
Forumowicz
 
Posty: 585
Dołączył(a): 2006-02-17, 19:19
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX ED9 Rally

ogarnięcie wydechu (Wrocław i okolice)

przez Jacques » 2013-03-24, 20:44

Hej :)

Potrzebuję zaufanego zakładu, który ogarnie dla mnie kompletną zmianę wydechu w CRX ED9 przeznaczonym do zabawy po zakrętach ;) Zamierzenie jest takie, żeby seryjny wydech zamienić na taki o średnicy 2", w oparciu o tylko jeden tłumik Proexa (końcowy).
Mam już rurę środkową 2" (dedykowaną CRX) oraz tłumik końcowy Proexa w wersji "pół gotowy", oto co trzeba wykonać:

1) do tłumika końcowego wyprofilować rurę dolotową z flanszą (tę przechodzącą nad wahaczem) by przykręcić do widocznej na zdjęciu reszty wydechu, do tłumika konieczne będzie także przyspawanie prętów mocujących
2) pospawanie krótkiej rurki 2" na 2 flanszach by wkręcić to w miejsce pomiędzy kolektorem a resztą wydechu (czyli w zastępstwie katalizatora).
3) założenie całości na auto ;)

I to w sumie tyle, także w grę wchodzi trochę gięcia na giętarce (jak się domyślam, no chyba, że jakieś kolanka gotowe), spawania i montaż

Elementy, które posiadam:
Obrazek

Ktoś może polecić jakieś zaufane miejsce, gdzie zrobią to porządnie i nie zedrą ze mnie skóry? Chodzi o to, żeby zamontować tłumik porządnie i najwyżej jak się da (nie tracić zbyt wiele na prześwicie z tyłu), dolot do niego odpowiednio wyprofilowany (na kształt serii), która siedzi obecnie w aucie), żeby przy intensywnej pracy zawieszenia (ED9 do sportu) nic się nie tłukło o wahacz, itp. Takie tam oczywiste sprawy ;)

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
Luke555
Forumowicz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 2010-05-05, 23:15
Lokalizacja: Wrocław

przez Luke555 » 2013-03-24, 23:00

Cześć,
Miedzio, Łukasz Ryznar, ja i chyba też Oryniak robiliśmy wydech na długopolskiej (kudowskiej) we Wrocławiu. Koleś ogarnie wszystkie tematy jakie wymieniłeś w rozsądnych pieniążkach.

Z uwag tylko tyle, że raczej warto być przy nim podczas roboty albo dokładnie obejrzeć auto przed odbiorem bo Pan lubi czasem podjąć sam decyzję i nie musi ona być trafna ;)
tel. 71 373 10 05.

Pozdrawiam :D
Łukasz
Obrazek

Avatar użytkownika
oryniak
Forumowicz
 
Posty: 163
Dołączył(a): 2011-01-14, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

przez oryniak » 2013-03-25, 11:16

Jak wyżej tylko się na mnie nie powołuj bo cena plus 25 % :D


Tak mu za skórę zalazłem :D ale robotę ogarnia bardzo dobrze tylko sprawdź przed odbiorem czy jest tak jak ma być
"if in doubt, flat out" - Colin McRae 1968-2007

forum/viewtopic.php?t=65802

Avatar użytkownika
Jacques
Forumowicz
 
Posty: 585
Dołączył(a): 2006-02-17, 19:19
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: CRX ED9 Rally

przez Jacques » 2013-03-25, 11:27

Dzięki, w takim razie powoływać się ani myślę :D
Na razie szukam różnych potencjalnych wykonawców, a zlecenie złożę pewnie tuż po świętach ;)

Posty: 4   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Teraz jest 2024-04-28, 13:55